Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укртатнафті", "Укрнафті" та "Укргазвидобуванню" відмовили у введенні мит на імпорт нафтопродуктів із РФ

"Укртатнафті", "Укрнафті" та "Укргазвидобуванню" відмовили у введенні мит на імпорт нафтопродуктів із РФ

Рішення ухвалювали на основі скарги компаній і звіту Мінекономіки.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила не порушувати антисубсидиційне розслідування щодо імпорту до України окремих продуктів переробки нафтової сировини з Росії.

Відповідне повідомлення розміщене в "Урядовому кур’єрі".

Таке рішення ухвалено на підставі скарги "Укртатнафти", "Укрнафти" та "Укргазвидобування", а також звіту і висновків Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про результати проведення антисубсидиційної процедури щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з РФ.

"За результатами розгляду Комісія встановила, що наведені у скарзі докази не є достатніми для порушення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, Комісія ухвалила рішення не порушувати антисубсидиційне розслідування щодо імпорту в Україну товару, що має такий опис: окремі продукти переробки нафтової сировини (дизельне паливо та скраплений газ); припинити антисубсидиційну процедуру щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації.

Рішення набирає чинності від дня доведення його до відома "Укртатнафти", "Укрнафти" та "Укргазвидобування".

Зазначимо, 21 січня 2020 року три національних товаровиробники – ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта" та  АТ "Укргазвидобування" – подали спільну скаргу щодо впровадження компенсаційних заходів стосовно субсидованого російського імпорту дизельного палива і скрапленого газу. Також ПАТ "Укртатнафта" виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ, який переважно імпортується з РФ. У заяві говориться, що порушення правил міжнародної торгівлі при поставках російських нафтопродуктів полягає в тому, що в Росії за схемою повернення з бюджету акцизів виробникам компенсують витрати, пов'язані з виробництвом і експортом нафтопродуктів, що є субсидуванням і порушує норми Світової організації торгівлі (СОТ). За рахунок субсидування частка російських нафтопродуктів в загальній структурі імпорту України дизельного палива досягла 47%, скрапленого газу - 55%, зазначали ініціатори розслідування. 

Тому для вирішення питання запропонували Антимонопольному комітету запровадити мито у 8,46% на дизельне пальне із РФ. А до 2024 року збільшити його до понад 25%. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції