"Укртатнафту" таки забрали в "Нафтогазу"

Державний пакет акцій ”Укртатнафти” передано з управління НАК ”Нафтогаз України” Фонду державного майна України.

Державний пакет акцій ЗАТ ”Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія ”Укртатнафта” передано з управління НАК ”Нафтогаз України” Фонду державного майна України.

Як повідомляється на сайті Верховної ради, відповідну постанову №1037 від 8 серпня ухвалено на засіданні Кабінету міністрів.

Усі заходи з передачі пакета акцій доручено завершити впродовж місяця.
Як повідомляв УНІАН, НАК "Нафтогаз України" на рівні акціонерного капіталу відновила державний контроль над ЗАТ "Укртатнафта". На сьогодні на балансі компанії перебуває 61,346% акцій "Укртатнафти".

Українська сторона впродовж декількох років оспорювала правомірність передачі компаніям SeaGroup International (США) і Amruz Trading (Швейцарія) 18,3% акцій ”Укртатнафти”.

Минулого тижня Кабмін ухвалив рішення про передачу держпакета акцій "Укртатнафти" із статутного фонду НАК "Нафтогаз України" Фонду держмайна. Розмір пакета повинна буде визначити міжурядова робоча група, яка з`ясує, чи слід включати в нього спірні 18% акцій.

Як повідомляв сьогодні iPlus, Deutsche Bank, який є кредитором "Нафтогазу України", заявив, що в разі вилучення акцій "Укртатнафти" з балансу "Нафтогазу", банк може вимагати у дострокового погашення кредитних зобов'язань.

Довідка. ЗАТ "Укртатнафта" створене в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти на рік.

61,346% акцій "Укртатнафти" належить державі і передано до статутного фонду НАК "Нафтогаз України", 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передано в довірче управління ВАТ ”Татнафта”), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ "Корсан", афільоване з групою "Приват".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: