"Укртелеком" можуть продати російським компаніям

Про свій інтерес до компанії вже заявили російські АФК "Система" і Ростелеком. Серед можливих учасників також називаються СКМ Ріната Ахметова і низка зарубіжних компаній.

Кабмін заявив, що державний оператор зв'язку "Укртелеком" буде продано до кінця цього року. Прем'єр-міністр Микола Азаров вже підписав відповідну постанову, а Фонд держмайна підрахував, що планує виручити за актив 12 млрд грн,

Про це пише "КоммерсантЪ-Украина" у статті "Государство останется без связи".

Про свій інтерес до компанії вже заявили російські АФК "Система" і Ростелеком. Серед можливих учасників також називаються СКМ Ріната Ахметова і низка зарубіжних компаній.

"Рішення про приватизацію схвалено. Я вже підписав відповідну постанову", - цитує Миколу Азарова офіційний сайт Кабміну. Глава уряду сподівається приватизувати "Укртелеком" до кінця року. Віце-прем'єр Сергій Тігіпко повідомив журналістам, що Кабмін погодився з пропозицією Фонду держмайна (ФДМ) виставити на конкурс весь держпакет акцій "Укртелеком"у - 92,79%.

Джерело видання в ФДМ розповіло, що з дня оголошення умов конкурсу до проведення аукціону за процедурою має пройти 75 днів. "Тобто теоретично провести аукціон цього року реально, але на переказ грошей у покупця буде ще 60 днів, з чого випливає, що їх буде перераховано вже в наступному році", - заявив співрозмовник газети.

Основними претендентами на "Укртелеком" досі вважалися російські холдинги "Альфа-Груп" і АФК "Система", а також СКМ Ріната Ахметова. Крім них, аналітики називають російські "Мегафон" і Ростелеком, західні Vodafone і Deutsche Telecom, а також операторів з Японії, Китаю і Південної Кореї.

28 вересня віце-президент АФК "Система" Ірина Потєхіна заявила, що потенційно їм цікава участь у конкурсі "Укртелекому", але остаточне рішення в холдингу приймуть тільки після того, як стануть відомі його умови. Віце-президент Altimo (управляє телеком-активами Альфа-Груп) Євген Думалкін повідомив, що вони брати участь у приватизації не мають наміру.

Представник VimpelCom Ltd Олена Прохорова говорить, що, поки вони не отримають рішення Антимонопольного комітету України і не зрозуміють, як виглядатимуть їх активи в Україні, компанія утримається від подальших кроків у сфері злиттів і поглинань на цьому ринку.

Олег Румянцев з Ростелекому заявив, що посилення присутності на ринках сусідніх держав і в першу чергу країн СНД є одним з пріоритетних напрямків розвитку компанії, тому компанія зберігає значний інтерес до "Укртелекому". "Ми маємо намір уважно вивчити умови продажу "Укртелекому" та після цього прийняти рішення про участь у його приватизації", - зазначив він.

Читайте також:

Уряд вирішив продати весь "Укртелеком"

"Укртелеком" з початку року заробив 48 мільйонів

"Укртелеком" позбавлять найдохідніших ліцензій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: