"Укртелеком" перейшов у власність невідомої кіпрської компанії

Держоператор "Укртелеком" перейшов у власність не австрійців, а кіпрської офшорної компанії Epic Telecom Invest Ltd, чиї засновники невідомі.

Незадовго до подання заявки на участь у приватизації "Укртелекому", в українській компанії "ЕСУ" помінялися власники. Тепер вона на 100% належить кіпрській Epic Telecom Invest Ltd, засновники якої невідомі.

100% статутного фонду "ЕСУ" перейшло від австрійського фонду Epic Advisors Ltd. у власність нещодавно створеної на Кіпрі фірми Epic Telecom Invest Ltd. усього за кілька днів до подання заявки на покупку "Укртелекома", повідомила газета "Ділова столиця".

За даними "Дела", зміна власника відображена в реєстрі підприємств Держкомстату.

Жодної інформації про засновників офшорної кіпрської компанії немає.

Очевидно, що її міг заснувати австрійський концерн Epic, переслідуючи мету майбутнього перепродажу компанії, про яку представники компанії вже заявляли.

Водночас, не виключений і варіант того, що реальним власником "Укртелекому" вже через два місяці (термін переведення коштів за пакет держоператора ФДМ) може виявитися зовсім не австрійський концерн EPIC, як заявляли чиновники, а будь-яка з компаній, які виявляли інтерес до приватизації.

"Коли австрійці ішли на подачу заявки, то могли заздалегідь зважитися на подібну реструктуризацію. Це логічний крок з точки зору оптимізації оподаткування та корпоративної структури. Такі транзакції з податкової точки зору набагато ефективніше проводити через кіпрську юрисдикцію, ніж через будь-яку іншу країну Євросоюзу" - вважає старший радник інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital Іван Макушенко.

"Звичайно ж, не виключений і варіант того, що EPIC вже не є реальним власником "ЕСУ", і, відповідно, "Укртелекому". Але чи так це, можна сказати, лише дізнавшись, кінцевих власників кіпрської компанії, а жодної публічної інформації про це немає, проте це припущення здається малоймовірним", - зазначив він.

Як повідомлялося, 11 березня 2011 року ФДМ підписав договір купівлі-продажу телекомунікаційної компанії "Укртелеком" з дочірньою компанією австрійського фонду EPIC - "ЕСУ".

Планується, що протягом 60 днів фонд отримає від покупця кошти за продаж держпакета.

За результатами оцінки "Консалтингової фірми "Острів", вартість 92,79% акцій "Укртелекому" становить 10 млрд 575,1 млн гривень.

Експертна оцінка перевищує стартову ціну акцій "Укртелекому" на 75 млн гривень.

Згідно з вимогами законодавства, ФДМ звернувся до "ЕСУ" як єдиного учасника в конкурсі з продажу пакета акцій "Укртелекому" із пропозицією придбати цей пакет саме за таку ціну.

Читайте також:

Екс-голова ФДМУ: "Укртелеком" купили під найближче оточення Януковича

"Укртелеком" продали австрійцям за 10,5 мільярдів

Фонд держмайна за рік "заробив" 8,5 мільярда

Кабмін затвердив новий перелік офшорних зон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: