"Укртелеком" позбавлять найдохідніших ліцензій

Національний оператор не може переоформити ліцензію, термін якої закінчується 18 вересня. Ще 13 липня "Укртелеком" звернувся до НКРЗ із заявою на переоформлення ліцензії. Втім, отримав відмову.

Напередодні приватизації "Укртелеком" може залишитися без ліцензії на свої найдохідніші послуги - міжнародного та міжміського зв'язку

Зокрема, "Укртелеком" не може переоформити ліцензію, термін якої закінчується 18 вересня. Ще 13 липня держоператор звернувся до НКРЗ із заявою на переоформлення ліцензії.

"Відповідно до вимог законодавства, ми звернулися до НКРЗ за два місяці до закінчення терміну дії ліцензії", - повідомив директор філії централізованих продажів послуг "Укртелекому" Ігор Сиротенко.

Згідно з процедурою, регулятор повинен був продовжити дію ліцензії оператора за 30% її повної вартості. Втім, зробити це комісія відмовилася.

Як пояснили в НКРЗ, "Укртелеком" згідно з законом "Про зв'язок" отримав єдину ліцензію на надання послуг міжміського та міжнародного зв'язку в 2000 році.

Однак у 2004-му вступив в силу закон "Про телекомунікації".

"Оператор звернувся до нас, щоб ми продовжили йому термін дії ліцензії. Згідно із законодавством, продовжуватися можуть тільки ті ліцензії, які видані відповідно до закону "Про телекомунікації". Ліцензія ж "Укртелекому" видавалася відповідно до закону "Про зв'язок", - пояснив голова нацкомісії Володимир Олійник.

Юридична колізія полягає в тому, що відповідно до закону від 2004 року на міжнародний і міжміський зв'язок потрібно отримувати дві різні ліцензії, а не одну, як це було раніше.

Таким чином, "Укртелеком" повинен подати до НКРЗ заявку на отримання двох нових ліцензій за 100% вартості.

Кожна з них коштує понад 7 млн гривень. Тобто отримання двох ліцензій обійдеться компанії приблизно в 15 млн гривень, а не в 2 млн гривень.

Як повідомлялося, у першому півріччі 2010 року "Укртелеком" отримав чистий прибуток у розмірі 47,9 млн грн по порівнянню збитками в 124,1 млн грн в першому півріччі 2009 року.

Читайте також:

В 2010 році "Укртелеком" вийшов у прибуток

Фонд держмайна пропонує продати "Укртелеком", всі обленерго та порти

"Укртелекомом" цікавляться росіяни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: