"Укртелеком" заборгував російському банку майже півтора мільярда гривень – ЗМІ

Підприємство взяло гроші та заклало під них ліквідне майно.

Борг "Укртелекому" перед російськими фінустановами може становити 1,4 млрд гривень. Про це пише Liga.net у матеріалі, присвяченому аналізу боргових зобов'язань українського підприємства.

Журналісти виходять із повідомлення слідчих ГПУ про те, що "Укртелеком" передав усе своє ліквідне майно в заставу Сбєрбанку Росії. За кредитним договором підприємство отримало в 2011 році $ 250 мільйонів. Ці кошти були отримані в обмін на майнові гарантії – активи, пов'язані з наданням мобільних телекомунікаційних послуг. Водночас термін погашення кредиту минув у листопаді 2016 року, а інформації про розрахунок із позичкодавцем наразі немає.

Фотогалерея У Львові заблокували роботу російського "Сбербанку" (5 фото)

Директор департаменту зі зв'язків з громадськістю та зовнішніх комунікацій компанії Михайло Шуранов підтвердив існування боргу та його забезпечення "частиною обладнання та деякими об'єктами нерухомості". Однак, за словами представника "Укртелекому", розмір зобов'язань значно менший, ніж названа слідчими Генпрокуратури сума в $ 250 мільйонів. Конкретних цифр Шуранов не назвав.

Разом із тим у звітності "Укртелекому" за другий квартал поточного року фігурує сума загальної заборгованості по кредитах у розмірі 1,73 млрд гривень. Із них 343 млн точно є боргом China Development Bank, із яким у 2015 році підприємством було підписано довгостроковий кредитний договір з лімітом $ 50 мільйонів на розвиток і модернізацію української мережі. Отже, поза цією сумою залишаються 1,4 млрд гривень, які "Укртелеком" може бути винний російському банку. Така цифра, на думку журналістів, є максимально можливою, тоді як у реальності сума боргу може вже складати близько 1 млрд гривень.

Конкретної інформації щодо майна, що перебуває в заставі російської фінустанови, "Укртелеком" не надає. Однак відомо, що за рішенням загальних зборів акціонерів загальна ринкова вартість нерухомого майна, яке може бути передано в іпотеку банку, не повинна перевищувати суму $ 150 мільйонів. У звіті "Укртелекому" за 2016 рік сказано, що вартість активів, які вже знаходяться в заставі, сягає 1,8 млрд гривень. Незалежні аудитори оцінюють балансову вартість нерухомості "Укртелекому" в 4,4 млрд гривень, обладнання та лінії зв'язку – в 4,1 млрд гривень.

ВідеоБанки, аеропорти та урядові установи стали жертвами масованої кібератаки

Залиште свій коментар