Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укртрансгаз" закачав до підземних сховищ перші обсяги газу в режимі "митного складу"

Протягом вересня обсяги закачувань планують збільшити до 50 мільйонів кубометрів.

Оператор української газотранспортної системи "Укртрансгаз" закачав до підземних сховищ перші майже 3 млн кубометрів газу для зберігання в режимі "митного складу".

Послугами скористалися міжнародні трейдери Trafigura Sarl (Швейцарія), ТОВ "Trafigura Україна" та MND (Чехія). Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

Інші компанії вже також подали попередні заявки оператору. Очікується, що у вересні обсяг закачування в підземні сховища в режимі "митний склад" становитиме до 50 млн кубометрів.

Уже вісім компаній, що займаються торгівлею газом і нафтопродуктами в багатьох країнах світу, уклали з "Укртрансгазом" договори щодо оформлення природного газу в режимі "митний склад", серед них міжнародні трейдери з Чехії, Швейцарії, Мальти та їхні українські представництва. Також триває процес підписання договорів ще з низкою інших компаній.

Нагадаємо, 13 червня 2017 року "Укртрансгаз" після річної спільної роботи разом з НАК "Нафтогаз України", Міністерством фінансів та Енергетичною митницею ДФС відкрив "митний склад" для тимчасового зберігання природного газу в українських підземних сховищах.

Сьогодні як компанії-резиденти, так і компанії-нерезиденти мають можливість зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України. Тариф на зберігання в режимі "митного складу" не відрізняється від звичайного тарифу на зберігання газу в ПСГ та становить 112 грн за тисячу кубометрів (близько 0,4 євро/МВт) за цикл зберігання.

"Факт початку використання послуги "митного складу" є елементом реалізації стратегії розвитку "Укртрансгазу" як повноцінного європейського оператора, який добре орієнтується в потребах учасників ринку і відповідно для них, а також з метою розширення кола потенційних замовників, впроваджує нові послуги. Запуск нового режиму функціонування ПСГ "митний склад" є також черговим кроком в напрямку створення регіонального газового хабу на основі підземних газосховищ України", - зазначив директор з розвитку бізнесу "Укртрансгазу" Сергій Макогон.

"Укртрансгаз" є оператором найбільших в Європі ПСГ загальним об'ємом 31 млрд куб. м, з яких близько 14 млрд куб. м вільних потужностей тепер можуть бути використані міжнародними трейдерами для тимчасового зберігання блакитного палива в режимі "митного складу".

Залиште свій коментар

Вибір редакції