"Укрзалізниця і Україна – назавжди у моєму серці":  Балчун прокоментував своє звільнення

Балчун зауважив, що це була найскладніша і найважливіша місія в його бізнесовому житті.

Керівник державної "Укрзалізниці" Войцех Балчун, який сьогодні, 9 серпня, написав заяву про звільнення, вперше прокоментував своє рішення.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Балчун зауважив, що це була найскладніша і найважливіша місія в його бізнесовому житті. Адже в Україні до посади глави "Укразалізниці" він був лише раз.

"Інші корпоративна культура, правове середовище, звичаї, інша мова. Виграний конкурс був для мене і несподіванкою, і викликом, і особистим випробуванням. Ще буде час, щоб докладно розповісти про мої здобутки", - написав Балчун.

Також він розповів про покращення фінансового стану "Укрзалізниці", зауваживши, що за міжнародними стандартами фінансової звітності чистий прибуток склав 122,5 млн грн. За аналогічний період 2016 року був збиток на майже 3,8 млрд грн.

Він також зауважив, що від початку було відомо, що ця його місія не триватиме вічно. "Я розумів, що, насамперед, на мої плечі ляже тягар організації процесу керованості фірмою. Ситуація, яку я застав, була набагато складнішою, ніж можна було комусь уявити. Кілька місяців промайнули дуже швидко", - сказав Балчун.

ВідеоКонфлікт Омеляна та Балчуна: Міністр інфраструктури передав до НАБУ документи щодо корупції в "Укрзалізниці"

Він підсумував, що його команда стабілізувала компанію, поліпшила всі економічні показники, підготувала п'ятирічну стратегію, відновила репутацію компанії на міжнародній арені, повернулася на шлях інвестицій, запустила нові пасажирські сполучення.

Також Балчун подякував прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману.

"Але багато що і не склалось, що є природним з огляду на масштаби проблем Укрзалізниці. Та не будемо у такий момент говорити про погане. Краще про хороше, і тут маю сказати, що багато чим завдячую підтримці прем'єр-міністра Гройсмана, першого віце-прем'єра Кубіва, віце-прем'єра Кістіона, голови наглядової ради УЗ Кравцова. Щоденна критика також була для мене додатковою мотивацією", - додав він.

Окрім того, Балчун подякував усім українцям. "Я весь час мав повну підтримку від моєї родини у Польщі, але незмінно ключовим елементом мого життя тут був сум за сім'єю, яка змушена була приймати наслідки моєї міжнародної місії. Сьогодні висловлюю вдячність всім українцям, котрі щодня передавали мені особисті слова підтримки", - прокоментував він.

Балчун заявив, що триматиме кулаки за нову команду "Укрзалізниці", за подальші реформи і, зі свого боку, робитиме все, щоб реалізувати проекти компанії на міжнародних ринках. "Укрзалізниця і Україна – назавжди у моєму серці", - підсумував він. 

Це була( найскладніша і найважливіша місія в моєму бізнесовому житті. Країна, де, до цього, я був лише раз. Інші корпо...

Опубліковано Войцех Балчун 9 серпня 2017 р.

Нагадаємо, в Балчуна був конфлікт зі своїм безпосереднім керівником – міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. Балчун постійно казав про покращення справ на підприємстві, а Омелян усе піддавав сумніву та говорив про збитки. Дійшло до того, що "Укрзалізницю" вивели з-під прямого підпорядкування Мінінфраструктури. Раніше Омелян висловив сподівання на якомога швидшу відставку Балчуна. За його словами, 5 червня цього року в Балчуна закінчився термін контракту і він повинен піти через те, що не виправдав очікувань. 

Своєю чергою Балчун раніше заявляв що, у разі неподовження контракту "вершки від реформування залізниці збере інший керівник", бо "часто той, хто бере на себе цю роботу, не зможе залишитися в компанії до того моменту, коли з'явиться результат".  Нещодавно Балчун підловив Омеляна на некомпетентності. Балчун вважає, що заявами про відставку керівництва установи Омелян прикриває власну некомпетентність і непрофесійність. 

Ще 20 квітня Омелян заявив про готовність голосувати за відставку Балчуна. За словами міністра інфраструктури, у нього тоді було три кандидатури на пост глави "Укрзалізниці". Зокрема серед них колишні залізничники, а також західноєвропейські фахівці, але він не назвав імен. Раніше глава українського уряду Володимир Гройсман публічно підтримав главу "Укрзалізниці" у конфлікті з Омеляном.

Залиште свій коментар