Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Побільшало вакансій для репетиторів, нянь та сезоннних працівників. Огляд ринку праці

Безробіття в Україні становить понад 10%.

На ринку праці влітку спостерігається приріст вакансій одразу в кількох галузях. Побільшало сезонної роботи в сільському господарстві, туризмі та готельно-ресторанному бізнесі.

"Позитивна динаміка відзначалася в таких професійних сферах, як видобуток сировини, наука та освіта, транспорт і логістика, домашній персонал, а також, що не дивно, - туризм, готельний і ресторанний бізнес. А в юридичній сфері бачимо спад кількості вакансій", - розповідає в коментарі "Сегодня" фахівець експертно-аналітичного центру кадрового порталу "HeadHunter Україна" Катерина Криворученко.

2016 рік став переломним для українського ринку праці, адже кількість вакансій збільшилася втричі порівняно з 2015-м. Цього року тренд зберігається, але його динаміка суттєво нижче. Приріст вакансій на початку року становив 10%.

"Багато роботодавців повернулися з великими замовленнями в агросекторі, багато діджитал-вакансій - в банках і онлайн-маркетингу. Традиційно багато заявок від великого міжнародного бізнесу, великих вітчизняних холдингів, а також компаній з іноземними інвестиціями", - говорить директор HR-провайдера Smart Solutions Тетяна Микитович.

Найбільше замовлень кадровим агентствам на підбір персоналу надходить з агросектору, індустріальної сфери, медичного ринку, фармсектору та IT-компаній. Менш активно, але все ж підбирають персонал банки й фінансові компанії. Також зростає попит на вантажників, касирів, працівників логістичних і транспортних комплексів, робочих, операторів call-центрів. Улітку також зріс попит на репетиторів (з іноземних мов та підготовки до вступу до вишів), а також нянь.

Державна служба статистики опублікувала свої дані за перший квартал поточного року, і з них виходить, що безробіття в країні зростає. Його рівень, згідно з методологією Міжнародної організації праці, становив 10,1%. Хоча ще рік тому показник дорівнював 9,9%. Навіть на тлі падіння ВВП в минулі кризові роки безробіття фіксували на рівні 9,5-9,6%.

Тим часом в Кабміні констатують, що середня зарплата в Україні перевалила за 7 тис. грн.

вакансії робота, працевлаштування
Сегодня

Топ-25 бажаних роботодавців світу за версією LinkedIn, інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції