Уолл-стріт налякана власними збитками

Уолл-стріт підрахувала збитки за минулий рік.


Уолл-стріт підрахувала збитки за 2008 рік, який нагадав Штатам часи Великої депресії. Найзбитковішими були акції сировинних компаній, повідомила директор із зв'язків з громадськістю компанії Wilshire Associates Incorporated Кім Шеферд.

За даними компанії, яка займається аналізом фондового ринку США, акції підприємств сировинного сектору за минулий рік втратили 51,66%.

Схожі втрати зазнав тільки фінансовий сектор, акції якого за 2008 рік просіли на 50,12%. Технологічний ринок скоротився на 43,63%, акції промислових компаній - на 40,87%.

Найменший обвал фондового ринку у США стався в охороні здоров'я - 24,76%, на другому місці за цим показником галузь виробництва споживчих товарів – тут акції зменшилися за рік в ціні на 28,24%.

В цілому індекс DJ Wilshire 5000 втратив за рік 38,68% або 6,9 трильйона доларів. Останні дні року трохи поліпшили картину, багато аналітиків назвали це "скромним подарунком Санта Клауса".

Найдраматичнішим періодом за минулий рік був обвал ринку з 9 жовтня по 20 листопада - за півтора місяці ринкові активи американських компаній втратили 52,73% або 10,4 трильйона доларів. Тоді американці назвали головним двигуном обвалу паніку інвесторів, які виводили свій капітал.

Такого шоку Уолл-стріт не пам'ятає в своїй історії. Рік завершився банкрутством майже 30 банків і частковою націоналізацією найбільших банків, які виявилися на межі краху.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: