Уолл-стріт "здалася" німцям - вони створюють мегабіржу

Знаменита Нью-Йоркська біржа перейде під контроль німців. У результаті може бути створений найбільший фінансовий майданчик світу.

На 219-му році своєї історії цитадель американського капіталізму - Нью-Йоркська фондова біржа - готова укласти угоду, в результаті якої її поглине німецька Deutsche Boerse (яка управляє Франкфуртською фондової біржею).

Оператори NYSE Euronext і Deutsche Boerse ведуть активні переговори, які вже просунулися досить далеко, йдеться в спільному повідомленні операторів.

Сума можливої операції поки не називається. Відомо, що в об'єднаній компанії контрольний пакет акцій належатиме Deutsche Boerse - близько 60%. У свою чергу, керувати структурою буде чинний глава NYSE Данкан Нідерауером. Штаб-квартири корпорації будуть розташовані і у Франкфурті, і в Нью-Йорку.

Ринкова вартість Deutsche Boerse зараз становить 11,4 мільярда євро, тоді як NYSE Euronext - 6,7 мільярда євро. У зв'язку з інформацією про злиття торги акціями бірж були тимчасово припинені.

Якщо плани операторів з консолідації все ж таки будуть реалізовані, а регулятори і акціонери схвалять операцію, в результаті може бути створений найбільший фінансовий майданчик світу.

За даними джерел The Wall Street Journal, про домовленість може бути оголошено вже наступного тижня.

Для Нью-Йорка це об'єднання знаменує втрату домінування на світовій арені, тоді як інші країни залучають інвесторів на свої ринки безпосередньо.

"Нью-Йорк як і раніше відіграватиме важливу роль, але це вже не фінансовий центр. Ринки капіталу тепер є скрізь", - прокоментував інформацію Майкл ЛаБранш, глава трейдингової компанії LaBranche & Co.

Дві попередні спроби Deutsche Boerse об'єднатися з NYSE - у 2008 та 2009 році - не відбулися, в тому числі через внутрішні розбіжності в керівництві німецької біржі і суперечок про розташування штабу об'єднаного майданчика.

ДОВІДКА

NYSE Euronext - холдингова компанія, створена в результаті злиття NYSE Group Inc і Euronext NV у 2007 році. Управляє фондовими біржами Нью-Йорка, Парижа, Амстердама, Брюсселя і Лісабона, а також Лондонською міжнародною біржею фінансових ф'ючерсів та опціонів, надає повний спектр фінансових послуг: торгівля акціями та ф'ючерсами, кліринг, зберігання цінних паперів та надання ринкової інформації. На початок 2011 року 100% акцій були у вільному обігу, найбільший інституціональний інвестор - Price Associates Inc. - контролював 9,39% акцій.

За капіталізацією компаній, що торгуються на біржі, NYSE Euronext обіймає перше місце в світі (22,3 трлн євро або 29,7 трлн доларів). Виручка в 2010 році зросла на 1% до 2,5 млрд доларів. Прибуток становив 577 млн доларів.

Deutsche Boerse заснований в 1993 році. На кінець 2010 року 100% акцій перебувають у вільному обігу. Deutsche Boerse є біржовим холдингом, який здійснює весь спектр фінансових послуг: торгівля акціями та ф'ючерсами, кліринг, зберігання цінних паперів та надання ринкової інформації. Крім біржового майданчика в Німеччині, компанія також володіє 100% депозитарію Clearstream, 50% майданчика з торгівлі деривативами Eurex, 100% Market News International. Виручка за 9 місяців 2010 року становила 616 100 000 євро.

Читайте також:

Найбільші українські біржі можуть об'єднати

В Індії відкрилася найбільша у світі біржа алмазів

П'яний брокер підвищив світові ціни на нафту з домашнього комп'ютера

Сорос: у 2020 Китай стане лідером і скине США

ВідеоУолл-стріт "здалася" німцям - вони створюють мегабіржу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: