Упала на дно і балансує. У Кремлі вже невпевнено розповідають про зростання економіки Росії

Міністр економіки РФ вважає рівновагу нестійкою.

Ситуація в російській економіці залишається складною і не виправдовує раніше озвучені прогнози щодо покращення. Вона впала на дно і там балансує, а рівновага є нестійкою.

Міністр економіки РФ Олексій Улюкаєв з упевненістю вже не говорить про майбутнє зростання економіки в другому півріччі 2016-го. Про це пише "КоммерсантЪ". Несподівано різке зниження інфляції в липні 2016 року стало ще одним сигналом плачевного стану внутрішнього попиту в Росії. Водночас незалежні аналітики погіршили свої оцінки щодо перспектив відновлення економіки до кінця року.

Улюкаєв заявив, що в третьому кварталі можливе як невелике зростання, так і невелике зниження. Причини – міжнародні санкції проти РФ через її агресію проти України, а також низькі світові ціни на нафту. Нині середньорічна вартість "чорного золота" становить 38 доларів США за барель, а всі російські офіційні економічні прогнози побудовані на показнику в 40 доларів.

Тим часом після публікації Росстатом макроекономічних даних за липень і прогнозисти, яких опитало агентство Reuters, погіршили свої оцінки перспектив зростання економіки в 2016 році. Експерти російських Вищої школи економіки та Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування зовсім очікують продовження рецесії на рівні понад мінус 1%, що відображає слабкість внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: