Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уперше за останні два роки більшість банків прогнозують пожвавлення кредитування

Очікують збільшення кредитування населення та корпоративних клієнтів.

Протягом найближчого року в Україні має відбутися прискорення кредитування населення та бізнесу.

Такі прогнози висловили більшість топ-менеджерів українських банків, ідеться в опитуванні НБУ.

"Вперше за останні два роки більшість банків очікує прискорення кредитування населення протягом наступних 12 місяців. Про це заявили 88% фінансових установ, опитаних Національним банком України від 22 березня до 7 квітня 2017 року, проти 46% у попередньому кварталі. Також 61% банків прогнозують зростання корпоративного кредитного портфеля. Із середини 2015 року банки незмінно очікують, що якість кредитного портфеля корпорацій та домогосподарств підвищиться. Такі очікування висловили 57% та 50% респондентів відповідно", - ідеться в повідомленні.

Нацбанк констатує, що "попит на кредити продовжив збільшуватися у першому кварталі як серед корпорацій, так і серед домогосподарств. Банки очікують, що попит на гривневі кредити як у корпоративному секторі, так і з боку населення надалі зростатиме у другому кварталі 2017 року".

Банки стали більш вимогливими під час надання кредитів. Особливо довгострокових валютних великим підприємствам. Банки прогнозують, що в другому кварталі вимоги щодо схвалення заявок на кредити бізнесу та стандарти іпотечних кредитів можуть стати жорсткішими. Водночас умови для отримання споживчих кредитів можуть пом'якшитися.

Також банки сподіваються на зростання обсягів депозитів.

В опитуванні взяли участь кредитні менеджери 70 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи складає 97%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції