Уродженець Києва заробив майже $ 3 млрд та став новим світовим мільярдером

Дата публікації
Перегляди
84к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уродженець Києва заробив майже $ 3 млрд та став новим світовим мільярдером

Фото: Associated Press

Affirm розмістилася на NASDAQ 12 січня.

Внаслідок різкого зростання вартості акцій фінтеха Affirm, які за підсумками першого дня торгів на біржі NASDAQ здорожчали майже вдвічі, у світі з'явився новий мільярдер. Статки одного із засновників компанії, уродженця Києва Макса Левчіна, якому належить 11% акцій Affirm, зросли до $ 2,7 млрд.

Про це у четвер, 14 січня, інформує Forbes.

Зазначається, що Affirm розмістилася на NASDAQ 12 січня. В рамках лістингу компанія продала 24,6 млн акцій по $ 49 за штуку, в результаті чого її капіталізація склала $ 11,9 млрд. До кінця торгів 13 січня вартість акцій Affirm зросла до $ 97,24 (на 98,45%), а капіталізація - до $ 23,6 млрд. Перед відкриттям торгів 14 січня вартість акцій Affirm на премаркеті NASDAQ продовжила рости, піднявшись до $ 104.

Нагадаємо, що компанія Affirm надає можливість здійснювати онлайн-покупки з відтермінуванням платежу через систему короткострокових споживчих кредитів.

Макс Левчін - один із засновників системи електронних платежів "PayPal Макс Левчін", історія якої розпочалася з його знайомства з Пітером Тілем. Друзі заснували компанію Confinity, яка зробила можливою відправку грошей через e-mail і практично відразу почала працювати з електронними аукціонами, зокрема з eBay. Незабаром Confinity розкрутилася і злилася з фінансовою компанією X.com, що належала ще нікому не відомому Ілону Маску. Об'єднана фірма отримала назву PayPal.

Своєю чергою, 7 січня американський підприємець та засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск став найбагатшою людиною світу. Маск обігнав засновника компанії Amazon Джеффа Безоса. Його статки значно збільшилися після зростання акцій компанії Tesla на фондових торгах.

Але понеділок, 11 січня, для очільника компаній SpaceX і Tesla Ілона Маска став несприятливим, він втратив $ 13,5 млрд (7,1%) своїх статків і повернувся на друге місце в рейтингу найбагатших людей планети за версією Forbes. За даними Forbes Real-Time, статок Маска тепер оцінюється в $ 176,2 млрд, тоді як статок Безоса, попри понеділкове просідання на $ 3,6 млрд, або 1,96%, оцінюється у $ 182,1 млрд.

Ілон Маск став найбагатшою людиною світу – акції його автомобільної компанії знову виросли в ціні

Ілон Маск став найбагатшою людиною світу – акції його автомобільної компанії знову виросли в ціні
Наступна публікація