Уряд Білорусі заборонив вивозити макулатуру

Заборона на вивезення з країни за межі Митного союзу макулатури буде діяти з 1 липня поточного року по 1 січня 2012 року.

Білорусь за постановою Ради міністрів республіки вводить тимчасову заборону на вивезення з країни за межі Митного союзу макулатури. Про це повідомила у вівторок, 14 червня, прес-служба білоруського уряду.

Як повідомляється, заборона буде діяти з 1 липня поточного року по 1 січня 2012 року. Уряд при цьому доручив зовнішньополітичному відомству повідомити про прийняту постанову комісію Митного союзу і винести на розгляд комісії пропозицію про застосування аналогічної заборони іншими державами-членами Митного союзу - Казахстаном і Росією.

За інформацією уряду, в Білорусі в 2010 році організаціями було заготовлено 225,8 тис тонн відходів паперу та картону, що на 7,5 відс більше встановленого на рік плану і на 11% більше показника 2009 року. Однак значна частина зібраних вторинних ресурсів, зокрема, макулатури, не переробляється усередині країни, а вивозиться на переробку за межі республіки.

Нагадаємо, як повідомлялося 14 червня, уряд Білорусі ввів обмеження на вивезення зі своєї території автомобільного палива призначеного для особистого користування.

Ще раніше було обмежено вивезення з країни побутових холодильників та морозильників виробництва ЗАТ "Атлант", газових плит, цементу, синтетичних миючих засобів, крупи і макаронних виробів.

Через валютну кризу, яка виснажила золотовалютні резерви Білорусі, Нацбанк країни з березня продає валюту через біржу за контрольованим курсом - лише для купівлі медикаментів, оплати енергоресурсів і погашення валютних кредитів.

Валютна криза вже призвела до довгих черг в обмінниках і зростання цін на імпорт. Із серйозними проблемами стикнулися і білоруські виробники, які змушені призупиняти виробництво через перебої із закупівлями імпортної сировини.

Білорусь розраховує стабілізувати ситуацію за допомогою обіцяних Росією кредитів на 3 мільярди доларів.

Читайте також:

Білорусь отримає від Китаю більше мільярда доларів у кредит

У Білорусі виник дефіцит сигарет

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: