Уряд: більшість галузей промисловості виходять з кризи

На підприємствах гірничо-металургійного комплексу за чотири місяці 2010 року спостерігається підвищення промвиробництва до 39%.

Міністерство промислової політики констатує поступовий вихід з кризи більшості галузей промисловості. Про це повідомив міністр промполітики України Дмитро Колесніков.

"Сьогодні можна говорити про те, що більша половина реального сектору економіки, галузей промисловості почала поступовий вихід з кризової ситуації", - відзначив міністр.

За його словами, на підприємствах гірничо-металургійного комплексу (ГМК) за чотири місяці ц.р., особливо в квітні і травні, спостерігається підвищення промвиробництва від 10 до 39%.

Колесніков відзначив, що зараз ціни на металургійну продукцію не ростуть, а за деякими позиціями навіть знижуються. Міністр прогнозує збереження цін на металургійну продукцію на такому ж рівні в червні-липні 2010 р., і, можливо, підвищення до 5% в серпні.

Відзначимо, Мінпромполітики раніше прогнозувало зростання промвиробництва в країні в 2010 р. на 7-10%. На думку економіста інвестиційної компанії Astrum Investment Management Олексія Блінова, зростання промислового виробництва за підсумками 2010 р. складе 9,5% відносно 2009 р. За його словами, таке зростання буде підтримане зовнішнім попитом. Зокрема, експерт прогнозує, що виробництво в металургії повинне вирости на 11%, в машинобудуванні - на 18%.

У свою чергу міністр економіки України Василь Цушко повідомляв в квітні ц.р., що виробництво в Україні починає активно відновлюватися в результаті поступового поліпшення внутрішньої економічної ситуації.

"Підсумки роботи промисловості в першому кварталі 2010 р. дозволяють з оптимізмом чекати позитивних результатів розвитку реального сектору економіки в поточному році", - підкреслив Цушко.

Нагадаємо, у січні-березні 2010 року реальний валовий внутрішній продукт підвищився на 4,8% порівняно з аналогічним періодом 2009 року.

Разом з тим у квітні 2010 року промислове виробництво зросло на 17,4% порівняно із квітнем 2009 року.

Читайте також:

Україна зайняла передостаннє місце у рейтингу конкурентоспроможності

Українська економіка з початку року виросла на 4,8%

Три сектори української економіки вийшли з кризи без бюджетної допомоги

ВідеоУряд: більшість галузей промисловості виходять з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: