В уряді хочуть повернути курс 6,1 грн/дол.

Валютні кредити в гривневі треба перевести за курсом 6,1-6,3 грн/дол.

Саме такий курс вважає прийнятним радник прем'єр-міністра України, співголова Ради інвесторів при Кабінеті міністрів Сергій Тігіпко. 

"Треба спочатку домовитися всім учасникам ринку про те, хто візьме на себе ці кредитні ризики: людям, які брали кредити, комерційні банки і владі в особі уряду чи Нацбанку…Люди витримали б курс 6,1-6,3 грн/дол.", - сказав Тігіпко.

Він вважає, що для недопущення зростання ставок за кредитами не потрібно приймати відповідний закон, а достатньо підписати меморандум між урядом та комерційними банками. Механізми компенсації можливих збитків банків при відмові від збільшення відсоткової ставки за кредитами Тігіпко бачить в наданні додаткової застави позичальником, або у домовленості між банком та клієнтом про реструктуризацію боргу.

Говорячи про потреби в рефінансуванні комерційних банків, Тігіпко зазначив, що достатньою на сьогодні сумою буде 6 млрд. дол., які можна взяти з кредиту МВФ.

Також Тігіпко вважає за можливе залучити до робочої групи, яку створює уряд для врегулювання ситуації в банківській системі, фахівців з Секретаріату президента. Зокрема, Тігіпко повідомив, що через тиждень будуть напрацьовані пропозиції робочої групи з тих напрямків, про які сьогодні заявила прем'єр-міністр. Мета цих пропозицій, сказав він, знайти системний підхід до оздоровлення банків та захистити інтереси вкладників.

Раніше Міністерство фінансів запропонувало банкам дозволити погашати валютні кредити гривнями.

Нагадаємо, станом на 11 грудня офіційний курс гривні становить 7,47 грн/дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: