Уряд дозволить місцевій владі змінювати податкові ставки

Проект нового кодексу, направленого до парламенту, як виявилось, передбачає зниження ключових податків всього на три роки. При цьому ставки податку на прибуток в різних містах і районах можуть відрізнятися майже на 5%.

Згідно нового Податкового кодексу, ставки податку на прибуток в різних містах і районах можуть відрізнятися майже на 5%, що створить податкову конкуренцію між регіонами, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Налоговый кодекс играет со ставками".

Нова версія проекту Податкового кодексу залишає незмінними максимальні ставки ПДВ і податку на прибуток як в 2011 році, так і після 2015 року. Обіцяне щорічне зниження ставки ПДВ на 1 процентний пункт, до 17%, діятиме лише упродовж трьох років - з 2012 по 2014 рік, а потім ставка знову складатиме 20%. У цей же період очікується і щорічне зниження на 1 п.п. базової ставки податку на прибуток - до 17%.

Потім ставку підвищать до 20%, хоча з урахуванням максимальних додаткових ставок місцевих органів влади її загальний розмір складе нинішні 25%.

Ключовою в реформі стане можливість встановлювати в різних населених пунктах України різні ставки податку на прибуток. Згідно ст. 20 разд. III проекту, Верховна рада Автономної республіки Крим, обласні ради, а також міськради Києва і Севастополя зможуть встановлювати понад базову (17-20%) додаткову ставку до 2%, а райради і ради міст обласного значення - до 3%.

Значно відрізняються від заяв Кабміну і інші норми. У проекті не врахована ідея введення податку на нерухомість, відсутня норма про звільнення від ПДВ операцій по будівництву житлових об'єктів. Щорічна індексація на рівень інфляції застосовуватиметься до ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів, води, радіочастотного ресурсу, податку з власників транспортних засобів. Податкові пільги (по ПДВ, податку на прибуток і прискореній амортизації) отримають технопарки, енергозбережні, екологічні і наукомісткі проекти. Туристичний збір у розмірі 0,5-1% від вартості номера в готелі замінить курортний. А ринковий збір і збір за парковку стягуватимуться тільки до 31 грудня 2013 року.

Депутати планують ухвалити документ в першому читанні вже 17 червня - за включення проекту до порядку денного учора проголосували 239 народних депутатів. Втім, глава комітету Ради з питань податкової і митної політики Сергій Терьохін (БЮТ) вважає, що законних підстав для розгляду документу немає, адже у вівторок Рада відхилила схожий проект Податкового кодексу, розроблений опозицією. Він пригрозив не збирати комітет для вивчення проекту №6509.

Читайте також:

Депутати пожертвують канікулами заради Податкового кодексу

Рада провалила опозиційний проект Податкового кодексу

АП: 99% реформ розпочнуться 2010 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: