Уряд готовий об'єднати націоналізовані банки

Кабмін готує стратегію продажу націоналізованих банків – "Києва", "Родовід Банку" і "Укргазбанку" - і не підтримує ініціативу НБУ по об'єднанню їх з банком "Надра".

Уряд не погодився з пропозицією Нацбанку про об'єднання трьох націоналізованих банків і банку "Надра". За словами віце-прем'єра Сергія Тігіпка, Кабмін вивчає можливість об'єднання банку "Київ" або з "Укргазбанком", або з "Родовід Банком", пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Слияние на двоих".

Тігіпко повідомив, що Кабінет міністрів готує стратегію розвитку і продажу націоналізованих банків – "Києва", "Родовід Банку" і "Укргазбанку" - і не підтримує ініціативу НБУ по об'єднанню їх з банком "Надра".

"Що стосується банку "Київ", той самий логічний його розвиток - злиття з одним з двох рекапіталізованих банків : з "Укргазбанком" або "Родовід Банком", де доля держави більше і, таким чином, буде набагато простіше пройти усі процедури,- сказав Тігіпко.- Два банки злити складно, а чотири - це фантастика. Я займався злиттям у "Сведбанку" і знаю, як це непросто".

За словами віце-прем'єра, уряд також вивчає рекомендації НБУ по збільшенню капіталів банків. Мінфін рекапіталізував проблемні банки в липні 2009 року, отримавши у результаті 99,94% акцій банку "Київ", 99,99% - "Родовід Банку" і 87,72% - "Укргазбанку". Сумарно в 2009-2010 роках капітал установ був збільшений за допомогою ОВГЗ на 17 млрд грн.

Найближчим часом Кабмін має намір витратити на рекапіталізацію банку "Надра" ще 5 млрд грн. бюджетних коштів. Це станеться, незважаючи на намір другого інвестора - Group DF Дмитра Фірташа - конвертувати частину викупленого боргу банку "Надра" в капітал.

"Не думаю, що для нас це буде проблемою. Якщо він викупив борги і зможе довести свою участь, то нам все одно, за рахунок чого буде збільшений капітал,- заявив Тігіпко.- Живими грошима він внесе частину коштів - десь 1 млрд гривень.

Читайте також:

Кабмін продасть три держбанки

СБУ виявила розкрадання в "Родовід Банку" на 340 млн гривень

Прокуратура порушила справу проти тимчасової адміністрації "Укрпромбанку"

Нацбанк заморозив вклади в ще одному банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: