Уряд готовий ввести податок на елітне житло

Нововедення торкнеться квартир площею понад 300 кв. м, а також житлових, дачних будинків площею понад 500 кв. м.

Міністерство фінансів України розробило законопроект про оподаткування об'єктів розкоші, яким передбачається введення щорічного податку з власників елітних квартир на рівні 20 грн. за кожний кв.м. площі, що перевищує 300 кв.м.

Про це повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко.

"Законопроект передбачає ввести у рамках податку на нерухомість спеціальний режим оподаткування елітного житла: квартир площею понад 300 кв. м, а також житлових, дачних, садових будинків площею понад 500 кв. м. Ставку податку передбачається визначити у розмірі 20 грн. за кожен квадратний метр перевищення вказаної площі", - сказав він.

Крім того, міністр відмітив, що в закон про плату за землю передбачається введення коефіцієнта, що підвищує в п'ять разів, для земельних ділянок несільскогосподарського призначення площею понад 50 соток, якими володіють і користуються фізичні особи.

За даними Держкомстату, середній розмір квартир, що вводяться в експлуатацію в Україні в січні-березні 2010 року, склав 118,9 кв. м загальній площі, при цьому в сільській місцевості - 145,1 кв. м, в міських поселеннях - 108,5 кв. м. При цьому на первинному ринку житла в Україні середня площа шестикімнатної квартири складає 249,4 кв. м, семикімнатною - 311,6 кв. м.

При цьому він підкреслив, що в Росії спеціальний податок платять власники житлових будинків, квартир, дач і земельних ділянок вартістю понад $65 тис., а також дорогих приватних літаків, вертольотів, яхт, катерів. У США оподатковуються коштовності, хутра, яхти, приватні літаки, автомобілі, ціна яких перевищує $40 тисяч.

Цей законопроект знаходиться на розгляді Кабінету міністрів: за попередніми підрахунками, від впровадження такого податку очікується щорічне надходження до бюджету більше 350 млн гривен.

Як повідомлялося раніше, Верховна рада відмовилася ввести податок на нерухоме майно фізичних і юридичних осіб і фізосіб-підприємців, за винятком землі.

Читайте також:

В Україні хочуть оподаткувати нерухомість, літаки, вертольоти і яхти

Кабмін підвищить податки на розкішне життя

Уряд пообіцяв знизити податковий тиск на бізнес до 31% ВВП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: