Уряд готує держрегулятора для продажу землі

Новий орган зможе вилучати у державних та приватних юридичних осіб сільгоспземлі, які використовуються не за призначенням.

Міністерство аграрної політики пропонує створити новий державний орган - Фонд оптимізації сільськогосподарського землекористування.

Про це ідеться у розробленому міністерством законопроекті "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", пише газета "Коммерсант-Украина" в статті "Для земли готовят почву".

Прийняття документа є однією з умов скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення, який діє до 1 січня 2012 року, говориться в пояснювальній записці до нього.

Зараз розробляються ще два законопроекти, необхідні для регулювання цього ринку: "Про ринок земель" і "Про державний земельний кадастр".

Фонд отримає значні повноваження. Зокрема, зможе вилучати у державних та приватних юридичних осіб сільгоспземлі, які використовуються не за призначенням.

При цьому він фактично стане держоператором ринку землі - зможе викуповувати землю у громадян і продавати її іншим громадянам та юридичним особам.

Крім того, фонд буде мати пріоритетне право викупу земельних наділів сільгосппризначення нарівні з орендарями цих земель (зараз таке право є тільки у орендарів).

А щоб продати землю, продавець повинен буде отримати письмову відмову фонду від покупки.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович повідомив, що вже підготовлений пакет законів щодо регулювання ринку землі і він розраховує, що наприкінці 2010 року або на початку 2011 року вони будуть прийняті.

Читайте також:

Янукович: закони про скасування мораторію на продаж землі готові

Мера Лівадії затримали за земельні махінації

Уряд пообіцяв розблокувати "велику приватизацію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: