Уряд Греції скоротив дефіцит бюджету майже на п'ять мільярдів євро

Уряд Греції вирішив зекономити на цигарках, алкоголі та пенсіонерах. Чиновники теж трохи постражають.

Уряд Греції у середу схвалив заходи, які дозволять зменшити дефіцит бюджету країни ще на 4,8 млрд євро, крім оголошених раніше скорочень.

Уряд має намір скоротити витратну частину бюджету на 2,4 млрд євро і збільшити дохідну частину бюджету на таку ж суму, заявив заступник міністра Греції з соціальних питань Спірос Вугіас.

Підвищити доходи бюджету передбачається за рахунок іншого за цей рік підйому акцизів на тютюнові вироби та алкогольну продукцію, а також податку з продажів.

Крім цього, кабінет міністрів прийняв рішення скоротити на 30% додаткові грошові виплати, які одержуються державними службовцями під час святкових днів, заморозити пенсійні виплати, а також підвищити податок на додану вартість до 21% з 19%.

Дії Греції є відповіддю на заклики лідерів країн Євросоюзу опрацювати додаткові заходи для подолання бюджетної кризи, перш ніж ЄС надасть їй допомогу. У п'ятницю прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу проведе зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході якої будуть обговорюватися фінансові проблеми Греції, 7 березня відбудеться його зустріч з президентом Франції Ніколя Саркозі.

Котирування боргових зобов'язань Греції зростають у середу четверту сесію поспіль на очікуваннях, що нові заходи для скорочення дефіциту бюджету країни підвищать її шанси на отримання допомоги від ЄС.

Дохідність десятирічних боргових зобов'язань Греції в ході торгів опустилася на 12 базисних пунктів - до 6,03% річних - мінімального рівня з 11 лютого. Спред між прибутковістю грецьких бондів і німецьких облігацій з тим же терміном обігу скоротився на 11 базисних пунктів - до 2,93%.

Нагадаємо, в січні уряд Греції представив Європейській комісії основний план скорочення дефіциту бюджету.

Оголошені у вівторок заходи є вже другим додатковим кроком для зменшення дефіциту, що застосовується кабінетом міністрів, і еквіваленти близько 2% ВВП.

Читайте також:

МВФ готовий надати фінансову допомогу Греції

Євросоюз подав на Грецію до суду

Греції запропонували вийти з єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: