Уряд: гривню обвалили спекулянти

"Підстав, щоб курс постійно дестабілізувався, окрім спекулятивних операцій немає", - заявив віце-прем'єр Турчинов.

Перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що падіння курсу гривні на валютному ринку викликане діями спекулянтів, які спробували зіграти на наближенні терміну великого платежу НАК "Нафтогаз України" за постачання російського газу.

"Можете взяти статистку, як піднімається курс: щомісячно, як приходить час розплачуватися, - за два дні до цього підвищується курс, і на цьому заробляють валютні спекулянти", - сказав Турчинов.

"Ніяких економічних підстав, щоб курс постійно дестабілізувався, окрім спекулятивних операцій немає", - заявив перший віце-прем'єр.

За його словами, від дій спекулянтів держава і "Нафтогаз" втрачають сотні мільйонів доларів. "Це антидержавна і антиконституційна діяльність. На жаль, жорсткої реакції НБУ ми не спостерігаємо", - сказав Турчинов.

Він ще раз підкреслив, що питання валютного курсу є виключно прерогативою Нацбанку, і уряд не може втручатися в цю діяльність регулювальника.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко припустив можливість відставки керівника Нацбанку Володимира Стельмаха у випадку, якщо НБУ не вдасться до політики зміцнення курсу гривні.

Варто зазначити, що гривня продовжує катастрофічне падіння на міжбанківському та готівковому валютних ринках. Зокрема, 4 вересня курс готівкового долара перевищив позначку 9 гривень, євро сягнуло 13 гривень.

Читайте також:

Ющенко звільнить главу Нацбанку, якщо обвал гривні не припиниться

Мінфін назвав три причини падіння гривні

Паніка населення добиває курс гривні

Банкіри: найближчими днями долар перевищить 9 гривень

ВідеоУряд: гривню обвалили спекулянти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: