Уряд пропонує підняти ціни на алкоголь та цигарки

Кабмін вирішив, що алкоголь, тютюнові вироби та бензин занадто дешеві, тому запропонував підвищити акцизну ставку.

Кабмін пропонує підвищити акцизну ставку на алкогольні напої, цигарки та бензин.

Про це йдеться у законопроекті, який уряд подав до парламенту.

"У зарубіжних країнах здійснюється оподаткування міцних алкогольних напоїв за одною ставкою незалежно від способу їх виробництва", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

"На перехідний період запропоновано збільшити ставку на 20% - з 14 грн до 17 грн за 1 літр 100-процентного спирту, ставку на пиво з 0,60 грн до 0,74 грн за 1 літр та на вина виноградні натуральні - з 1 коп. до 10 коп. за 1 літр", - йдеться у документі.

Крім того, запропоновано застосовувати однакові підходи до оподаткування спирту, який міститься у горілці та винах.

Також законопроектом пропонується збільшити ставки акцизного збору на сигарети з фільтром: за адвалерною складовою, яка обчислюється у відсотках від максимальної роздрібної ціни, з 20% до 25%, за специфічною - з 69 грн до 90 грн за 1000 штук.

"Запровадження змін збільшить питому вагу акцизу в ціні сигарет до 37%", - зазначається у записці.

Законопроектом також пропонується збільшити акцизи на бензин.

"Збільшення суми акцизного збору на 50 копійок на 1 літр бензину можна здійснити без зростання роздрібних цін. При цьому питома вага акцизу в собівартості бензинів збільшиться на 7,5 процентного пункту (з 13,2 % до 20,7%)", - йдеться у документі.

Відзначимо, що прагнучи наповнити прибуткову частину бюджету, Кабінет міністрів планує радикально збільшити податок на один з базових ресурсів – питну воду.

Згідно проекту закону, підготовленого Кабміном, вартість води, яку використовують компанії при виробництві, збільшиться в 15 разів.

Наприклад, виробники питної води замість нинішніх 5,04 грн за 1 метр кубічний платитимуть 75,6 грн. В результаті, вартість води "на полиці" подорожчає мінімум вдвічі.

Читайте також:

Уряд збільшить податок на питну воду: "на полицях" продукт подорожчає вдвічі

За місяць в Україні найбільше подорожчали яйця і цигарки

Кабмін зібрався знизити податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: