Уряд хоче заборонити імпорт овочів і фруктів

В уряді хочуть адміністративними важелями зупинити імпорт овочів, фруктів тих, які вирощують в Україні, окрім екзотичних.

Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк вважає, що необхідно заборонити імпорт овочів і фруктів, які вирощують в Україні.

Про це про це він заявив в ході наради з питань ситуації на продовольчому ринку й завершення комплексу осінньо-польових робіт у Вінницькій області.

"Наше завдання - економічними важелями, адміністративними важелями зупинити імпорт овочів, фруктів тих, які ми виробляємо, окрім екзотичних. І по-друге - почати наш продукт готувати до продажного вигляду, щоб ми не працювали за принципом "уміла приготувати та не вміла подати", - сказав Присяжнюк.

За його словами, в організованих торгових мережах щорічно збільшуються обсяги реалізації імпортованих овочів, фруктів і ягід.

"Це говорить про те, що, по-перше, у нас немає логістики, щоб вирощувати достатню кількість овочів і фруктів. Логістика відсутня, і торгові мережі за відсутності передпродажної підготовки не беруть нашу продукцію", - пояснив міністр.

На думку Присяжнюка, головною проблемою споживання імпортованої продукції є звичка.

"Відбувається ситуація, що наш споживач звикає до імпортованої продукції. Це найголовніша проблема, від якої нам важко буде позбавитися. Сила звички споживача потужна, вона формується не за один рік, і повернути назад - складно", - зазначив міністр.

При цьому він повідомив, що Україна щорічно виробляє близько 8 млн тонн овочів і фруктів, а споживає - близько 6 млн тонн.

Відзначимо, що ціни на картоплю та інші овочі з так званого борщового набору знизилися. Наприклад, картопля в Київській області зараз продається по 3,5-4 грн за кг (було 5-6 грн).

Читайте також:

Ціни на овочі почали знижуватися

В Україні стрімко дешевшає картопля

Україна розблокувала експорт більшості видів круп

На українців чекає чергове зростання цін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: