Уряд має визначити нові ціни на газ для населення не пізніше четверга - "Нафтогаз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Підвищення вартості газу обумовлене вимогами МВФ.

Уряд України має ухвалити рішення щодо нової ціни на газ для населення не пізніше четверга, 27 вересня.

Про це під час прес-конференції у вівторок, 25 вересня, сказав головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, пише Reuters.

"На цьому тижні уряд повинен тим чи іншим чином ухвалити рішення по ціні на газ. Максимум у четвер", - сказав Вітренко.

Він додав, що не знає, яким буде рішення уряду.

Підвищення роздрібних цін на газ є одним з ключових умов виділення Україні кредитів Міжнародного валютного фонду. Через зволікання з реформами Україна з квітня минулого року не отримувала фінансування в рамках чотирирічної $17,5-мільярдної програми МВФ.

Нафтогаз пояснив, з чого складається ціна на газ
Нафтогаз України Facebook

Як повідомлялося, раніше керівник правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що заради отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду уряд погодився на його вимогу щодо підвищення вартості газу для населення. Щоправда, воно буде поступовим і ціна сягне рівня імпортного паритету до 2020 року.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, ніби ціни спочатку хочуть підвищити на 23,5-25%. Коболєв каже, що не впевнений, що саме ці цифри будуть на першому етапі підвищення вартості.

Нині кубометр газу для населення коштує 6,9579 грн.

ВідеоУрядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців

Найближчим часом ціна на газ для населення все ж таки зросте - Ігор Насалик. Про те, коли і на скільки, міністр енергетики не уточнив. Нині тривають перемови урядовців з місією МВФ. За прогнозами експертів, вартість газу може підскочити від 20% до 60%. Підвищення цін на газ для населення до рівня ринкових є однією з ключових умов Міжнародного валютного фонду для продовження програми допомоги Україні. 

Урядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції