Уряд може ввести квоти на експорт олії

Кабмін України може ввести квоти на експорт соняшникової олії, ціни на яку останнім часом істотно зросли. Уряд обіцяє й боротьбу з подорожчанням інших продуктів.

Юрій Мельник
УНІАН
Юрій Мельник.
Уряд може ввести квотування експорту рафінованої фасованої соняшникової олії. 

Про це повідомив 16 жовтня на брифінгу журналістам міністр аграрної політики України Юрій Мельник.
 
Він відзначив, що рішення по квотуванню може бути ухвалене завтра, 17 жовтня, на засіданні Кабінету міністрів.

Намір ввести квоти на експорт олії підтвердив і перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров. За його словами, це буде зроблено, якщо  Кабмін не домовиться з виробниками про прийнятні ціни на цю продукцію.

“Ми його (квотування) вводитимемо з 1 листопада, якщо наші виробники не запропонують нам прийнятні для нас ціни. Це буде для фасованої олії... Ми завтра ухвалимо це рішення, введемо його в дію з 1 листопада”, - сказав він.
Перший віце-прем`єр вказав, що “якщо у виробників вистачить здорового глузду зрозуміти цю ситуацію, то ми можемо і зупинити своє рішення”, - сказав урядовець.

Він також повідомив, що зараз готується меморандум з виробниками олії, і цей документ, на його думку, стане ефективною угодою, що встановлює граничну оптову ціну на олію. 

“Угоду щодо окремих секторів продовольчого ринку, думаю, ми закінчимо і врегулюємо на цьому тижні”, - підкреслив Азаров.
За даними державного моніторингу, на 20 вересня середні роздрібні ціни на соняшникову олію в Україні становили 7,77 гривень/літр, при цьому на 20 вересня 2006 року цей показник становив 6,15 гривень/літр, а на 30 грудня 2006 року – 5,93 гривень/літр.

За даними Держкомстату, в Україні в січні-серпні 2007 року вироблено 1 мільйон 426 тисяч тонн соняшникової олії нерафінованої, що на 7,2% вище від показника аналогічного періоду 2006 року.

ВідеоСтабілізація цін в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: