Уряд може збільшити зернові квоти

Якщо підтвердяться запаси, то уряд збільшить квоти на експорт кукурудзи на 2-2,5 млн. тонн і експорт пшениці на рівні 500-800 тис. тонн.

Уряд може збільшити розмір квоти на експорт зерна, якщо в Мінагропроду зможу підрахувати фактичні залишки зерна у населення.

"У нас якась проблема - задекларовано залишків зерна на рівні приблизно близько 21 млн. тонн. З них близько 10 млн. тонн знаходяться у населення, тобто нам потрібно перевірити, фактичну наявність цих зернових ... Якщо підтвердяться запаси, то ми можемо збільшити квоти на експорт кукурудзи на 2-2,5 млн. тонн і експорт пшениці на рівні 500-800 тис. тонн", - заявив міністр Мінагропрода Микола Присяжнюк.

З вересня 2010 року практично половину маркетингового сезону уряд намагається звести баланс зернових у країні, але у нього до цих пір нічого не вийшло. Мовляв, з цієї причини потрібно стримувати експорт.

І вже абсолютно ясно, що, незважаючи на гнів міжнародної громадськості, зернотрейдерів і українського села, квотування зерна пошириться на решту врожаю.

Природно, гравці ринку негативно сприймають наміри про квотування. Тим більше, якщо це стосується кукурудзи, хоча обсяги її експорту і збираються збільшити.

"УЗА підтримує проект постанови Мінекономрозвитку і позицію віце-прем'єра Андрія Клюєва, зокрема про скасування квотування кукурудзи до кінця маркетингового сезону. Надлишки цієї культури в країні становлять понад 4 млн. тонн", - повідомив президент УЗА Володимир Клименко.

Реальна ситуація з експортом, і кукурудзою зокрема, йде таким чином.

З початку маркетингового року по січень 2011 року включно вивезено 1,847 млн. тонн кукурудзи, 2,385 млн. тонн ячменю і 2,618 млн. тонн пшениці.

Сумарний експорт з липня 2010 року по січень 2011 р. складе 7,336 млн. тонн при потенціалі понад 14 млн. тонн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що експорт зерна з України буде обмежений до 30 червня 2011 року, хоча раніше планувалося, що квотування буде діяти до 31 березня.

Читайте також:

Кабмін продовжить квотування експорту зерна до липня

Зернотрейдерів хочуть витіснити з українського ринку

Американці констатували монополізацію українського ринку зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: