Уряд: МВФ не відмовлявся від співпраці з Україною

У продовженні такої співпраці головною проблемою є прийняття і підписання закону про підвищення зарплат і пенсій.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не відмовлявся від продовження співпраці з Україною до завершення президентської кампанії. Про це заявив віце-прем'єр Григорій Немиря на прес-конференції 9 листопада.

"Міжнародний валютний фонд був готовий і зараз готовий продовжувати співпрацю з Україною, не чекаючи завершення президентської кампанії", - сказав він.

Немиря зазначив, що МВФ зацікавлений у продовженні співпраці з Україною. До такого висновку він дійшов за результатами своєї телефонної розмови із директором-розпорядником МФВ Домініком Стросс-Каном, який наголосив, що ЗМІ неправильно витлумачили його (Стросс-Кана) коментар з приводу співпраці МВФ і України.

"У продовженні такої співпраці головною проблемою є прийняття і підписання закону про мінімальні соцстандарти, це пряма мова Стросс-Кана... А організаційною перешкодою для продовження цієї співпраці є брак співпраці з боку різних гілок влади, зокрема це стосується, в даному випадку, сторони президентської адміністрації", - зазначив Немиря.

У той же час віце-прем'єр зазначив, що Україна отримає транш тоді, "коли з боку уряду, з боку НБУ і з боку адміністрації президента буде досягнута угода по мінімальним параметрам, які відповідають параметрам продовження програми".

Крім того, повідомив Немиря, Єврокомісія готова в 2009 році направити в Україну 610 млн євро інвестицій лише за умови продовження співпраці з МВФ.

Нагадаємо, Домінік Стросс-Кан заявив, що МВФ відновить роботу з Україною тільки після призначених на січень 2010 року президентських виборів. "Коли люди йдуть на вибори, рішення можуть відрізнятися від тих, що були прийняті рік тому, коли програма (фінансової допомоги Україні) розроблялася", - сказав він. "Зараз - особливий період, так що, безумовно, нам треба почекати результату виборів, щоб мати можливість продовжити роботу з урядом", - підкреслив директор-розпорядник МВФ.

Раніше Київ сподівався отримати від МВФ черговий транш кредиту (на 3,8 млрд доларів) в рамках програми фінансової допомоги stand by в середині листопада.

Надати четвертий транш Україні МВФ пообіцяв лише у випадку недопущення підвищення соціальних стандартів. На думку представників фонду, це може спровокувати інфляцію, скорочення держслужбовців й ускладнити економічну стабілізацію в Україні.

Водночас 30 жовтня президент Віктор Ющенко підписав закон про підвищення мінімальних зарплат та пенсій, ухвалений у Верховній раді за ініціативою Партії регіонів.

Читайте також:

Тігіпко: МВФ втомився від брехні і популізму української влади

МВФ перервав співпрацю з Україною до президентських виборів

МВФ назвав умови для подальшого кредитування України

МВФ попросив українських політиків помиритися заради кредиту

ВідеоУряд: МВФ не відмовлявся від співпраці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: