Уряд: наступного року гривня не впаде, але й не подорожчає

Кабмін спрогнозував, що протягом наступного року курс гривні буде стабільним та суттєво не зміниться порівняно з роком поточним.

У 2011 році курс гривні залишиться на нинішньому рівні - близько 8 грн за долар. Такий прогноз дав український уряд, заявив керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький.

"Я думаю, що баланс ситуативних та фундаментальних факторів у наступному році може сприяти тому, щоб ми мали стабільний курс", - сказав він і зазначив, що до фундаментальних факторів можна віднести економічне зростання ВВП в 2010 році на 5% і зниження інфляції.

"В цьому році прогноз (інфляції) був 13,1%, в наступному році прогнозуємо 8,9%. Це теж сприятливий чинник, щоб курс не зашкалював", - додав він.

"Якщо уряд пропонує мати менший дефіцит бюджету, менший розрив по платіжному балансу - це означає що ми маємо перспективу, повинні мати середньозважене значення 7,96 (курс долара)", - повідомив Литвицький, наголосивши, що НБУ не збирається змінювати політику керованого гнучкого курсу.

Нагадаємо, зараз долар в Україні коштує близько 8 гривень. Так, торги на міжбанківському валютному ринку у вівторок, 30 листопада, завершилися в діапазоні 7,9695-7,9760 грн за долар і 10,3749-10,3893 грн за євро.

В той же час, раніше уряд прогнозував офіційний курс гривні та тому ж рівні, що й зараз.

Читайте також:

Українській валюті прогнозують обвал до 12 гривень за долар

Українці розпочали масово скуповувати долари

Названо рівень інфляції і курс долара в 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: