Уряд націоналізував три великих банки

Задля порятунку "Укргазбанку", банків "Родовід" та "Київ" держава виділяє більше 9 мільярдів гривень.

На засіданні уряду 9 червня було прийняте рішення щодо входження у статутні капітали трьох комерційних банків, після чого вони стануть власністю держави.

Ними стали "Укргазбанк", "Родовід" і банк "Київ".

Про це повідомив перший заступник голови правління Нацбанку Анатолій Шаповалов.

Він уточнив, що всього по вищезгаданих фінансових установах сума коштів, що виділяються для входження в їх акціонерний капітал, складе 9 млрд. 473 млн. грн.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що до "Укргазбанку" уряд входить на 84,21% і вносить 3 млрд. 200 млн. грн.; до "Родовід Банк" – на 99,97% і вносить 2 млрд. 809 млн. грн.; до банку "Київ" – на 99,93% і вносить 3 млрд. 563 млн. грн.

Він також повідомив, що протягом трьох днів після випуску допемісії акцій вищезгаданих банків їх вкладники зможуть взяти участь у викупі цих акцій. "Після чого на четвертий день їх викупляє держава", - пояснив перший заступник голови правління НБУ.

Прем'єр-міністра Юлія Тимошенко також вважає, що як тільки "Укргазбанк", "Родовід банк" і банк "Київ" стануть платоспроможними, їх виставлять на продаж на відкритих аукціонах.

"По суті справи, з сьогоднішнього дня ці банки стають державними. Без входження Кабміну в капітал цих банків, у цих банків не було можливості відновити свою діяльність... Як тільки буде відновлена їх діяльність, вони будуть реалізовані потенційним інвесторам на відкритих аукціонах, і я думаю, що вони знайдуть своїх господарів", - сказала Тимошенко.

Також прем'єр повідомила, що наступного тижня в банках почнуть працювати нові керівники.

Крім того буде проведений спеціальний поглиблений аудит по фінансовій діяльності і лише тоді банки почнуть здійснювати свої зобов'язання перед клієнтами.

У свою чергу, постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр відзначив, що таке рішення Кабміну - "важливий крок, направлені до відновлення довіри до банківської системи України", але додав, що "залишається ще багато викликів - треба відновити всю банківську систему України".

Раніше Тимошенко повідомила, що "безумовно, в першу чергу будуть захищатися вкладники, які тримають гроші на депозитах та інші клієнти банків, які так чи інакше з ними співпрацюють".

Читайте також:

Уряд зібрався зробити державними три банки

НБУ розробив план перемоги над проблемними кредитами

Жеваго передумав продавати свій банк державі

Нацбанк звинуватили у порушеннях при видачі кредитів

ВідеоУряд націоналізував три банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: