Уряд назвав курс долара на 2011 рік

Влада вказує на відновлення довіри населення до національної валюти, що в перспективі має забезпечити стабільність гривні.

Сергій Тігіпко
Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко
Говорячи про підготовку проекту держбюджету на 2011 рік, що передбачає зростання ВВП на 4,5% і інфляцію на рівні 10,0-10,8%, віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко повідомив, що розрахунковий курс долара складе 7,95 гривні.

При цьому Тігіпко додав, що Національний банк України відмовився дати уряду прогнозний курс гривні на 2011 рік, тому для розрахунків проекту держбюджету-2011 поки використовується поданий Мінекономіки курс у 7,95 грн за долар.

Тим часом, у Національному банку України повідомили, що доларизація економіки країни в січні-червні 2010 року знизилася на 2,1% пункту - до 29,6%. В Нацбанку вказують, що це свідчить про відновлення довіри населення до національної валюти, що в перспективі має забезпечити стабільність гривні.

"Про поступове усунення впливу девальваційного фактора на очікування економічних агентів і зростаючу довіру до національної грошової одиниці свідчить стабільно низхідна динаміка (починаючи з лютого 2010 року) розрахункового показника доларизації економіки - станом на 1 липня 2010 року він становив 29,6%, в порівнянні з 31,7% на початок року", - говориться в повідомленні НБУ.

При цьому регулятор вказує на істотне збільшення валютної пропозиції на міжбанківському валютному ринку в першому півріччі. Зростання обсягів надходження іноземної валюти в країну призвело до стійкого домінування її пропозиції над попитом.

Водночас, за даними НБУ, у цілому в першому півріччі 2010 року чистий обсяг пропозиції інвалюти становив майже 4,5 млрд доларів проти чистого попиту в 6,2 млрд, що спостерігався у відповідному періоді минулого року.

Крім того, згідно з повідомленням Нацбанку, така ситуація дозволила НБУ в січні-червні-2010 купити 5,786 млрд доларів (в еквіваленті).

Читайте також:

Тігіпко заперечив ПР: зобов'язання перед МВФ буде виконано

Уряд спрогнозував інфляцію, дефіцит та ріст ВВП на 2011 рік

Офіційний курс валют на 11 серпня

ВідеоУряд спрогнозував інфляцію, дефіцит та ріст ВВП на 2011 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: