Уряд назвав умову, за якої Україна вступить до Митного союзу

Віце-прем'єр Тігіпко заявив, що участь України в Митному союзі можлива лише, якщо це не завадить отримати їй асоціацію з ЄС.

Україна може розглядати участь в Митному союзі з РФ, Казахстаном і Білоруссю, якщо норми цього союзу не заважатимуть Україні підписати угоду про асоціацію з ЄС, заявив віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

При цьому чиновник підкреслив, що основний зовнішньополітичний вектор України має бути спрямований на те, щоб до кінця 2010 року зробити усе необхідне для підписання угоди про асоціацію з ЄС, у тому числі і угода про зону вільної торгівлі з ЄС.

"Якщо норми по Митному союзу не заважатимуть нам мати угоди про асоціацію з ЄС, то це абсолютно, я вважаю, можливо. Якщо там будуть проблеми, то вважаю, все ж для нас ринок ЄС і інтеграція в європейську спільноту є першочерговим", - сказав він.

Раніше голова державної митної служби України Ігор Калетник заявив, що Україна не може вступити до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, оскільки є членом Світової організації торгівлі.

"Україна сьогодні знаходиться у СОТ, тому неможливий (вступ у митний союз) доти, поки ми не дорівняємо відповідні обов'язки, які взяла Україна в зв'язку зі вступом (до СОТ) по тим ставкам і відповідним тарифам, що існують у наших колег", - сказав Калетник.

Читайте також:

Україні до Митного союзу заважає вступити СОТ

Мєдвєдєв: членство у СОТ - це не морквина, яку нам пропонують за хорошу поведінку

Лукашенко погодився на поступки при створенні Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: