Уряд не бачить підстав для подорожчання харчів

За даними Міністерства економіки, Україна у змозі повністю забезпечити власні потреби в зернових, картоплі, олії, курячих яйцях.

Підстав для різкого зростання цін на продукти першої необхідності і соціально значущі товари в Україні немає.

Про це заявив заступник міністра економіки Михайло Русинський.

"Сьогодні в Україні є усі підстави говорити, що причин для різкого зростання цін на продукти першої необхідності і соціально значимі товари немає", - сказав він.

При цьому чиновник зазначив, що, за даними міністерства, Україна у змозі повністю забезпечити власні потреби в зернових, картоплі, олії, курячих яйцях.

При цьому певні проблеми можуть виникнути з гречаною крупою та окремими видами м'яса і молока, проте виробники запевняють відомство в тому, що дефіциту у цьому не буде.

Водночас, начальник державної інспекції з контролю за цінами Олександр Савицький повідомив, що за останні 3 місяці його відомство провело близько 3 тис. перевірок дотримання норм законодавства при продажі продуктів харчування, під час яких встановлено порушення у 85% випадків.

За результатами перевірок, за порушення накладено штрафи на суму 44,7 млн. гривень. Крім того, 901 посадова особа оштрафована на 96,7 тис гривень.

Савицький зазначив, що порушення відзначені при продажі практично усіх груп регульованих товарів.

Як повідомлялося, АМКУ зобов'язав 11 гравців молочного ринку "забезпечити у листопаді 2010 року поетапне зниження оптово-відпускних цін на молоко, сметану, вершкове масло, твердий сир.

Крім того, Комітет висунув офіційні вимоги 10 найбільшим виробникам і постачальникам охолодженого м'яса птиці привести оптово-відпускні ціни на продукцію до економічно обґрунтованого рівня і не допускати їх необґрунтованого підвищення.

Слідом за рекомендаціями виробникам, АМКУ надав низці торговельних мереж обов'язкові для виконання рекомендації про зниження роздрібних цін на названу продукцію.

Читайте також:

В Україні подешевшала курятина і молоко

Новорічний стіл обійдеться українцям у 800 гривень

У харківських супермаркетах з'являться дешеві полиці від Добкіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: