Уряд побіцяв найближчим часом почати "непопулярні дії"

Віце-прем'єр Тігіпко запевнив, що такі рішення будуть непопулярними серед чиновників, а в суспільстві отримають підтримку.

Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко впевнений, що вже найближчим часом уряд почне непопулярні дії в країні.

"Ми будемо вимушені переходити до певних непопулярних дій вже найближчого місяця. Але потрібно розуміти, що таке непопулярні рішення. Боротьба з корупцією, скорочення кількості перевірок бізнесу та інші аналогічні кроки будуть непопулярними серед чиновників, але впевнений, що одержать підтримку в суспільстві", - сказав він.

Відповідаючи на питання, як уряд скорочуватиме дефіцит бюджету, Тігіпко сказав, що реальність в тому, що існуючий сьогодні дефіцит бюджету неможливо покрити лише за рахунок економічного зростання. "Необхідно включати інші механізми. Адже якщо ми не вирішуватимемо цю проблему, у нас буде дуже швидко зростати державний борг", - зазначив віце-прем'єр.

Крім того, він нагадав про збитковість НАК "Нафтогазу", хоча, за його словами, ця компанія мала бути прибутковою і платити величезні податки країні. "Рішення цього питання зажадає роботи над тарифами, що вже є "непопулярними заходами". Як наслідок, необхідно переходити до нової моделі соціальної підтримки, зокрема вирішувати проблему з Пенсійним фондом. У нас Пенсійний фонд забирає майже 18 відсотків ВВП - мало країн, де на бюджет покладено таке саме навантаження", - наголосив Тігіпко.

Також Тігіпко додав, що вже найближчим часом Україна одержить програму співпраці з Міжнародним валютнім фондом.

Він переконаний, що це стане дуже добрим сигналом для світової спільноти. "Що ж до її (програми – ред.) змісту - реформи потрібні не МВФ, вони необхідні в першу чергу Україні", - наголосив віце-прем'єр.

Як повідомлялося, уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до 19 млрд доларів на 2,5 роки. Проте процес переговорів затягується.

Читайте також:

Азаров розраховує на вихід України з кризи впродовж двох років

Азаров зізнався, що МВФ не довіряє Україні

Янукович розраховує отримати гроші МВФ до кінця місяця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: