Уряд образився за дефіцит бюджету

Уряд здивувався заявам Ющенка щодо бюджетного дефіциту 2008 року та навзаєм звинуватив його в популістських обіцянках.

Анатолій Кінах, Микола Азаров, Віктор Ющенко
УНІАН
Президент і уряд звинувачують один одного в закладенні небезпечного бюджетного дефіциту.
В уряді України вкрай здивовані заявою президента України Віктора Ющенка про те, що дефіцит бюджету на 2008 рік “закладається урядом на рівні 2,7% ВВП, що є найвищим за останні 7 років”. Про це УНІАН повідомили у прес-службі Кабінету міністрів.

Прес-служба уряду наголошує, що проект державного бюджету на 2008 рік знаходиться на етапі формування. Його показники, в тому числі розмір дефіциту бюджету, офіційно оприлюднять в ухваленому на засіданні Кабінету міністрів проекті закону про державний бюджет на 2008 рік, що відбудеться у визначений Бюджетним кодексом термін.

Наразі, йдеться в повідомленні, Міністерство фінансів розглядає пропозиції до бюджету держави на наступний рік і від президента України, і від інших органів влади. Саме зараз ведеться робота з розрахунків доходної та видаткової частини проекту держбюджету-2008.

“Що ж до фактичного дефіциту бюджету поточного року, то він є одним із найнижчих за останні роки. У січні-липні 2007 року державний бюджет був виконаний із дефіцитом у сумі всього лише 1 млрд. 069,2 млн. грн. або 0,3% від ВВП, що вдесятеро нижче встановленого законом про держбюджет показника дефіциту бюджету. А зведений бюджет виконано взагалі з профіцитом у 4 млрд. 855,9 млн. грн. або 1,37% від ВВП”, - йдеться у повідомленні.

В уряді наголошують, що і 2008 року уряд продовжить політику, яка ґрунтуватиметься на балансі між доходами й витратами, між споживанням і розвитком. При цьому збільшення доходів планується в умовах зменшення фіскального тиску, тобто виключно за рахунок зростання економіки. “Тобто уряд твердо обстоює позицію, що витрати держави мають відповідати доходам і можливостям фінансувати дефіцит бюджету”, - йдеться в повідомленні.

Саме тому, вважають в уряді, при формуванні бюджетних планів виникає велика проблема, як виконати пропозиції президента України. “З одного боку, він вимагає скоротити дефіцит бюджету. З іншого боку, він наполягає на різкому збільшенні видатків, зокрема, на безпеку та оборону (загалом існує понад два десятки президентських бюджетних ініціатив), а це суттєво - понад 5% від ВВП - збільшує дефіцит державного бюджету, в той час, як безпечний рівень бюджетного дефіциту, визначений європейськими директивами, становить 3% від ВВП”, - наголошує прес-служба уряду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: