Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд: пеня стимулюватиме українців вчасно сплачувати за комуналку

В Кабміні переконані, що стягнення пені стимулюватиме своєчасну оплату житлово-комунальних послуг серед населення.

Віце-прем'єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Віктор Тихонов, коментуючи проект Житлового кодексу заявив, що повернення пені за прострочення платежів за житлово-комунальні послуги стимулюватиме населення своєчасно оплачувати ЖКП.

"Хотів би звернути увагу на те, що сьогодні більшою мірою боржниками є ті, чиї прибутки в десятки і сотні разів більше пенсійних виплат. Проте пенсіонери платять справно, а люди з достатком мають тисячні борги. Переконаний, стягнення пені стимулюватиме своєчасну оплату житлово-комунальних послуг", - сказав він.

За даними міністра, на 1 листопада 2010 року, заборгованість населення по оплаті житлово-комунальних послуг склала 10,5 мільярдів гривень.

Віце-прем'єр-міністр нагадав, що в листопаді 1996 року законом тимчасово заборонили стягнення з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Тоді такий крок був викликаний невиконанням державою зобов'язань по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій.

Тихонов відмітив, що він займається вивченням проекту Житлового кодексу, у тому числі вивчає критичні зауваження до законопроекту з боку громадських організацій.

"Житловий кодекс повинен пройти своєрідну рентгеноскопію, яка покаже його слабкі місця і визначить міру його життєздатності", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, громадські організації вважають, що з прийняттям нового Житлового кодексу права і свободи українців порушуватимуться.

Проектом Житлового кодексу планується повернути стягування пені з боржників по оплаті житлово-комунальних послуг у розмірі 0,1% від оплачуваної суми, допускається примусове виселення з житла громадян у разі несвоєчасної сплати або несплати кредиту, узятого на придбання житла.

Читайте також:

Рада відклала розгляд Житлового кодексу на 2011 рік

Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

"Хрущовки" в Києві почнуть зносити наступного року

Залиште свій коментар

Вибір редакції