Уряд планує укласти з РФ довгостроковий контракт щодо транзиту газу – Гончарук

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кабінет міністрів України формує свою позицію на переговорах.

Новопризначений український уряд формує свою позицію на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо укладання нового контракту про транзит російського газу до Європи.

Про це 30 серпня повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. передає "Інтерфакс-Україна".

За словами Гончарука, поки про чітку позицію України на перемовинах говорити важко, адже вона ще формується. Однак уряд планує укласти багаторічний контракт щодо транзиту.

"Нам, звісно, необхідно добитися довгострокового контракту про транзит. Для цього потрібно гарно попрацювати", – сказав прем'єр.

Також Гончарук нагадав про необхідність завершити питання щодо анбандлінгу Нафтогазу (розділення компанії та виділення з неї ГТС) протягом найближчих тижнів. Зазначимо, що це одна з вимог ЄС до України та необхідна передумова для укладання нового транзитного контракту.

Як повідомлялося раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Росія хоче укласти короткострокову угоду з Україною щодо транзиту газу до Європи по закінченню 10-річної угоди. Таким чином у Москві сподіваються виграти час для завершення будівництва газових магістралей, в обхід української ГТС. Крім того, позиція РФ суттєво відрізняється від бажань Києва, оскільки Україна хоче довгострокової, 10-річної угоди.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Відео Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Перемови проходили у Брюсселі під наглядом Європейської комісії. Україна наполягає на новому контракті за європейськими правилами. Росія хоче продовження попереднього. Чинний контракт спливає 31 грудня. 

Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції