Уряд побудує урановий завод за 250 мільйонів доларів

Якщо ці плани Кабміну щодо будывництва заводу будуть реалізовані, Україна зможе повністю забезпечити себе збагаченою рудою.

Кабмін планує вкласти 250 млн доларів у будівництво нового заводу з переробки урану на базі Новокостянтинівського родовища.

За словами джерела в уряді, початок будівництва заводу заплановано на наступний рік, а завершити його мають намір за два-три роки, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Украина стремится к обогащению".

Якщо ці плани будуть реалізовані, країна зможе повністю забезпечити себе збагаченою рудою.

Нагадаємо, 22 жовтня ц.р. президент України Віктор Янукович повідомив про намір побудувати завод з переробки урану в Кіровоградській області. Глава держави також зазначив, що сьогодні близько 55% електроенергії виробляється саме завдяки атомним потужностям країни.

Янукович зазначив, що добудова ще кількох атомних блоків дозволить збільшити цей показник до 60%.

22 вересня ц.р. Кабмін схвалив проект будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні. Постачальником палива буде ТВЕЛ спільно з українськими співвласниками.

Україна має намір побудувати завод з фабрикації ядерного палива в 2013 р. потужністю переробки 200 т урану зі збільшенням її удвічі до 2017 р. і виходом на проектні параметри в 2021 р.

За обсягами видобутку уранової руди Україна посідає шосте місце в світі. Але з 2,4 тис. т збагаченої руди урану на рік, які необхідні українській енергетиці, в Україні збагачується лише 840 т (переробка ведеться на Східному ГЗК). Потім уран повторно збагачується в Росії, яка як країна-власник ядерної зброї має право використовувати відповідні технології та виробляє тепловиділяючі збірки - паливо для АЕС, одним з покупців якого є Україна.

Читайте також:

Янукович пообіцяв хворим на рак збудувати урановий завод

Україна купить частку "Росатому"

Росія і Україна об'єднають уранові галузі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: