Уряд почав передачу газу компанії Фірташа

Кабмін, грунтуючись на відповідних рішеннях Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма погодився на передачу газу компранії Фірташа.

Кабінет міністрів урегулював питання митного оформлення газу, що зберігається в підземних сховищах України на користь компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo (Швейцарія).

Про це йдеться в постанові уряду № 1061 від 15 листопада.

Кабмін, грунтуючись на відповідних рішеннях Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція), а також українських судів, погодився з пропозицією Міністерства палива та енергетики та Державної митної служби про визначення особливостей розмитнення цього газу.

"Погодитися з пропозицією Мінпаливенерго та Державної митної служби щодо визначення особливостей митного оформлення обсягу природного газу, який знаходиться в підземних сховищах і підлягає передачі за рішенням Арбітражного трибуналу", - йдеться у ньому.

Кабмін ухвалив, що митне оформлення цього газу здійснюється на основі копії зовнішньоекономічного договору (контракту), копії договору (контракту) на зберігання газу в ПСГ, а також копій рішень судових інстанцій.

Уряд також погодився з пропозиціями міністерства і митниці щодо розстрочення податкових зобов'язань Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", які виникають у зв'язку з виконанням арбітражного рішення.

У зв'язку з цим Кабмін доручив Державній податковій адміністрації за узгодженням з Міністерством фінансів вжити заходів з надання "Нафтогазу" розстрочки податкових зобов'язань.

Нагадаємо, міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд кубометрів газу.

Незабаром після цього глава СБУ Валерій Хорошковський повідомив щодо порушення справи за фактом нанесення збитків державі у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.

У даній справі заарештовані перший заступник голови НАКу Ігор Діденко, екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Читайте також:

Тимошенко просить МВФ не платити за оборудки Фірташа

СБУ допитала Портнова у справі RosUkrEnergo

БЮТ: "Нафтогаз" не оскаржував рішення суду у справі RosUkrEnergo

"Газпром" дасть Україні знижку лише коли RosUkrEnergo повернуть газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: