В Україні зареєстровано більше 13 тис. квартир і понад 97 тис. автомобілів, за які доведеться платити додатковий податок.
Будинків, автомобілів та інших "предметів розкоші", які можуть потрапити під дію закону про податок на багатство, в Україні не так вже й багато, розповів соціальний віце-прем'єр Сергій Тігіпко.
Він запевнив, що всі об'єкти перебувають на обліку. "Будинків і квартир - понад 13 тис., автомобілів - більш як 97 тис., дорогого взуття, одягу і коштовностей - 1% від загального обороту, яхт, які можуть потрапити під оподатковування, - понад 1100", - розповів Тігіпко в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".
На думку чиновника, адміністрування закону "просто, зрозуміло і прозоро".
"У чому складність? Якщо ви маєте квартиру площею понад 200 кв. м, вона зареєстрована, то раз на рік до вас приходить від Податкової служби прохання заплатити стільки-то гривень із розрахунку 2% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр. 2% від 1073 грн. — 21 грн. 46 коп. Помножте на 250, якщо у вас 250 кв. м, і одержите чітку суму - 5365 грн", - пояснив він.
Таким же чином, за його словами, вираховується податок на машини.
"Автомобілі кубатурою понад 3,4 л обкладаються податком за ставкою 20% від мінімальної заробітної плати за кожні 100 куб. см обсягу двигуна. Теж автоматом приходить повідомлення — раз на рік ви платите. Якщо таке повідомлення не прийшло, то нічого не платите й жодної відповідальності за це не несете - це проблема податківців", - зазначив віце-прем'єр.