Уряд поїде до Москви добиватися газового "рівноправ’я"

В "Нафтогазі" сподіваються, що завдяки передачі української газотранспортної системи в управління міжнародному консорціуму вдасться знизити ціну на газ.

Українська делегація у вівторок, 23 березня, буде в Москві домовлятися про зниження ціни на газ і сподівається зробити договір з "Газпромом" рівноправним, пише газета "Сегодня".

Джерело в НАК "Нафтогаз" повідомило: "Наші в січні 2009 року здуру чи зі шкідницьких міркувань погодилися на коефіцієнт у "450". Це тоді була максимальна за всю історію ціна газу".

"Тому-то зараз для нас "блакитний вогник" дорожчий, ніж для німців. Договір треба зробити рівноправним, ми сподіваємося на конструктивну позицію "Газпрому", - сказало джерело в НАК.

У п'ятницю, 19 березня, перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що уряд ініціює передачу української газотранспортної системи в управління міжнародному консорціуму за участю Росії, України та Євросоюзу.

За словами Клюєва, це збільшить транзит газу через нашу країну і знизить ціни для України, що дозволить не збільшувати вартість газу і для внутрішніх споживачів.

В уряді поки не називають конкретні цифри – до якого рівня зменшать ціну газу. Діапазон же прикидок великий: від $168 (як у Білорусі) до 240-250. Але реалістичним-оптимальним вважається рівень кінця минулого року – 200-210.

Читайте також:

Новий уряд ініціює передачу частини ГТС Росії і ЄС

Азаров доручив Бойку придумати, як не платити Росії за газ з бюджету

Клюєв: тарифи на газ не зростуть, якщо створити газовий консорціум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: