Уряд продасть борги підприємств по кредитах, залучених під держгарантії

У підготовленому Мінфіном проекті постанови Кабміну вказується, що кожне підприємство-боржник зможе оформити свою заборгованість векселями, які виставлятимуться на торги.

До кінця року Мінфін виставить на продаж більш ніж трирічну заборгованість підприємств перед державою за кредитами, залученими державою або під держгарантії (загальна сума - 1,78 млрд дол.), і борги за бюджетними позиками і фінансовою допомогою на поворотній основі (243,02 млн грн).

Продаж прав вимог на відкритих аукціонах буде проведений вперше з 2006 р., за умови що Мінфін найближчим часом затвердить документ, що регламентує продаж таких боргів, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Минфин привлекает в кредит".

У підготовленому Мінфіном проекті постанови Кабміну вказується, що кожне підприємство-боржник зможе оформити свою заборгованість векселями, які виставлятимуться на торги.

Цей документ урядовий комітет з питань економічної політики розглянув 2 вересня, після чого він був відправлений на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) і Держкомпідприємництва.

У прес-службі Мінфіну не змогли повідомити дату першого аукціону і кількість підприємств, борги яких планується продати (на 1 березня 2006 р. у держави були 53 боржники з боргом в 1,38 млрд дол.), але повідомили, що з боргів буде списана пеня, а максимально можливий дисконт складе 50% від номінальної вартості прав вимог.

У 2006 р. також запроваджувався 50-процентний поріг, але з дисконтом в 45%. Тоді протягом декількох місяців були продані борги на 46,73 млн грн - 25,5% від загальної суми погашення заборгованості. Покупцями виступили ФК "Сократ" і ПУМБ.

Отримати коментар в ПУМБ не вдалося. А провідний аналітик ІГ "Сократ" Станіслав Картавих заявив, що привабливість таких активів полягає в значному дисконті по відношенню до номінальної вартості боргу, що при погашенні дає вищу прибутковість порівняно з класичними активами.

Читайте також:

Зовнішній борг України зменшився

Держпідприємства зобов'язали перевести рахунки в державні банки

Україна відібрала десять стратегічних інвестпроектів на 10 млрд дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: