Уряд продовжує вганяти "Нафтогаз" у боргову яму

За словами експерта, якщо підсумувати всі ресурси, які були видані державою "Нафтогазу" в 2010 році, то вийде більше 12 млрд. грн.

Кабінет міністрів у черговий раз збільшив статутний капітал "Нафтогаза" на 5 мільярдів гривень за рахунок випуску ОВДП і дозволив випустити підприємству процентні облігації на 20,416 млрд. грн. для рефінансування заборгованості за кредитними договорами компанії.

На думку експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, уряд і Міністерство палива та вугільної промисловості "стахановськими темпами" продовжують рити боргову яму для "Нафтогазу".

"На цей раз у "флагмана" вітчизняної економіки банально немає грошей на оплату спожитого газу в грудні. Саме ці 5 млрд. грн. (600 млн. доларів) покликані закрити грудневу "діру" у балансі "Нафтогаза", який погано збирає гроші з боржників", - відзначає він.

За словами Корольчука, якщо підсумувати всі ресурси, які були видані державою "Нафтогазу" в 2010 році, то вийде більше 12 млрд. грн. "Але якщо ці 12 мільярдів, влитих у статутний фонд "Нафтогаза", можна назвати наполовину боргом, то додаткових 3 млрд. грн., позичених у комерційних банків і окремо 3,2 млрд. грн. у VTB Capital Plc - це вже борг у його чистому вигляді", - наголошує експерт.

Також він нагадує, що поряд з цим дочірні підприємства НАКу "Чорноморнафтогаз" і "Укргазвидобування" заборгували ще близько 2 млрд. грн. Крім цього, "Нафтогаз" "з'їв" 12 млрд. грн. авансу, отриманого від "Газпрому" в рахунок транзиту.

Читайте також:

"Нафтогаз" позичить 20 мільярдів, щоб розрахуватися з боргами

БЮТ: росіяни заберуть "Нафтогаз" за борги

Путін сподівається, що в України не вистачить нахабства вимагати дешевшого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: