Уряд пропонує новий Житловий кодекс

Кабмін пропонує парламенту прийняти новий житловий кодекс замість нинішнього, який існує з 1983 року.

Будівництво
УНІАН
Уряд вважає, що завдяки новому кодексу всі українці зможуть реалізувати своє право на житло.
Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді проект нового Житлового кодексу. Його було зареєстровано в парламенті під №4028 31 червня.

Нова редакція кодексу розроблена з метою створення правового поля, завдяки якому всі громадяни України зможуть реалізувати своє право на житло.

Цей документ має стати основним законодавчим документом у житловій сфері, що буде визначати стратегію забезпечення житлом громадян, утримання і збереження житлового фонду, бронювання житлових приміщень і збереження їх для тимчасово відсутніх громадян. 

Законопроектом передбачається забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов і соціального захисту, за кошти державного й місцевого бюджетів, підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності.

Житловим кодексом визначено, що соціальне житло - це єдиний вид житла, що безкоштовно надається соціально незахищеним громадянам на підставі наймання.

Облік претендентів на отримання соціального житла буде вестися за місцем проживання в місцевих органах самоврядування.

Відповідними статтями документа регулюється порядок переведення житлових будинків у нежитлові, порядок використання нежитлових приміщень, загальні права й обов'язки власників житла, питання приватизації житла, складові оплати за житло, а також питання реприватизації житла, позбавлення орендаря права користуватися житлом, порядок надання житла у зв'язку з виселенням з різних причин з державного й комунального житлового фонду. 

Проект нового житлового кодексу України було прийнято 13 червня цього року на засіданні Кабміну.

В Україні наразі діє Житловий кодекс УРСР, який було прийнято у червні 1983 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: