Уряд реорганізував "Нафтогаз" і збільшив статутний фонд у чотири рази

Кабмін у чотири рази збільшив статутний фонд "Нафтогазу" і змінив його організаційну форму.

Кабінет міністрів реорганізував Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" з державного товариства відкритого типу в публічне акціонерне товариство, і збільшив статутний фонд компанії на 18,6 млрд гривень до 24,1 млрд гривень.

Уряд також ухвалив, що "Нафтогаз" за узгодженням з Кабміном затверджує завдання своїм представникам на голосування на загальних зборах акціонерів і засіданнях наглядової ради відкритих акціонерних товариств "Укрнафта" й "Укртранснафта" і державного акціонерного товариства "Черноморнафтогаз" з питань зміни розміру статутного капіталу, проведення додаткової емісії акцій, розподілу прибутку, обрання голови правління, реорганізації суспільств, а також установи зазначеними компаніями інших юридичних осіб, придбання пакетів акцій (часток, паїв) у статутному капіталі.

Також НАК ухвалюватиме рішення щодо передачі державного майна в статутний капітал "Укрнафти", "Укртранснафти" і "Черноморнафтогазу".

Міністерству палива і енергетики доручається вжити заходів для державної реєстрації змін, внесених цією постановою у статут "Нафтогазу".

Як відомо, НАК є монополістом з транспортування газу по транзитних газопроводах, монополістом з транспортування нафти по нафтопроводах, а також найбільшим видобувачем газу в Україні.

Раніше президент України Віктор Ющенко заявив, що НАК "Нафтогаз" недоотримала цього року 40 млрд гривень через занижені ціни на транзит газу.

Читайте також:

"Нафтогаз" пообіцяв безперебійний транзит газу

Рада припинила дію комісії у справі про захват "Нафтогазу" бійцями СБУ

Ющенко: "Нафтогаз" недоотримав 40 млрд гривень

"Газпром" назвав ціну на газ для України на 1 квартал 2010 року 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: