Уряд Росії погодився на створення суверенного резерву газу

Родовища Ямалу допоможуть Росії стати "гарантом світової енергобезпеки".

Уряд Росії готовий ініціювати створення на півострові Ямал суверенного резерву газу, який допоможе регулювати ціни на паливо на світовому ринку.

Про це заявив міністр енергетики Росії Сергій Шматко на нараді з освоєння родовищ Ямалу.

До 2030 року на Ямалі можна буде добувати 250 млрд кубометрів на рік, а потім і 360 мільярдів кубометрів. Для порівняння, загальний видобуток газу в Росії в 2008 році склав 665 млрд кубометрів газу.

Шматко відзначив, що родовища Ямалу допоможуть Росії стати "гарантом світової енергобезпеки". У свою чергу, міністр економічного розвитку Ельвіра Набіулліна зазначила, що в перспективі Росія зможе зайняти 20 відсотків світового ринку зрідженого природного газу (СПГ), а глава "Газпрому" Олексій Міллер - що 25 відсотків. Цьому будуть сприяти освоєння Штокмановського родовища, родовищ на Ямалі і розвиток потужностей на Сахаліні. Зараз частка Росії на ринку ЗПГ не перевищує декількох відсотків.

На тій же нараді прем'єр-міністр Володимир Путін заявив, що не виключає введення пільгового оподаткування для газових родовищ до їхнього виходу на окупність. Після цього Шматко підкреслив, що пільги будуть адресними.

Раніше російські ділові ЗМІ писали, що 24 вересня російський уряд може запросити на Ямальські родовища ряд великих закордонних компаній. Зокрема, плануються переговори з французькою Total, англо-голландською Royal Dutch Shell, німецької E. On, американською Exxon Mobil і кількома іншими лідерами ринку.

Як очікується, перші великі родовища на Ямалі будуть запущені "Газпромом" і "Новатек": ці компанії розробляють Бованенківське і Південно-Тамбейське родовища, запаси яких оцінюються в 4,9 і 2,3 трильйона кубометрів газу відповідно. Запуск Бованенковського родовища спочатку був намічений на другу половину 2011 року, але в 2009 році терміни освоєння були перенесені на рік.

Росія є найбільшим експортером газу в світі, тому від видобутку на вітчизняних родовищах багато в чому залежать ціни на газ на світових ринках і в рамках довгострокових контрактів. Частка Ямалу в російських доведених запасах газу становить 70 відсотків.

Читайте також:

Росія не дозволить Україні купувати туркменський газ

Після виборів Янукович вимагатиме у Путіна "реальної" ціни на газ

Американці програли аукціон на розробку родовища нафти в Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: