Уряд розділить банк "Надра" порівну з Фірташем

В НБУ оцінюють необхідність докапіталізації банку в 10 млрд гривень, і вважають, що сам Фірташ таких вливань зробити не зможе.

Правління Нацбанку увечері 15 квітня ухвалило рішення рекомендувати Кабінету міністрів націоналізувати банк "Надра" спільно із стратегічним інвестором в долях 50% на 50%, розповіло джерело в НБУ.

"Це було пропозиція Василя Пасічника (заступника голови НБУ– ред.), яку підтримали. В понеділок ухвалу повинен підписати Володимир Стельмах, і рішення залишиться за урядом", - сказало джерело. За його словами, стратегічний інвестор – Дмитро Фірташ – не готовий самостійно збільшити капітал банку на велику суму, тому і просить участі держави.

У Нацбанку повідомили: "Спочатку ми оцінювали необхідність докапіталізації банку "Надра" в 6 млрд грн, потім – в 7 млрд грн, а зараз бачимо, що потрібне не менше 10 млрд грн, і то не факт, що вистачить". Зараз статутний капітал "Надра" (390,36 млн грн) – найнижчий серед 34 банків I-II груп. Власниками банку були кіпрські компанії Novartik Trading Ltd (60,99% акцій) і Manmade Enterprises Ltd (30,74%).

У НБУ вважають, що Кабмін може вирішити долю банку "Надра" в найближчий день, оскільки віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко в четвер заявив, що для ухвалення рішення їм необхідні лише пропозиції НБУ. За інформацією джерел, в суботу міністр фінансів Федір Ярошенко зустрічався з представниками НБУ і націоналізованих банків для уточнення реальних масштабів їх проблем. У Кабміні не виключають можливості ліквідації "Надра", пояснюючи пропозицію НБУ прагненням повернути 7,1 млрд грн виданого банку рефінансування.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що Фірташ не планує бути єдиним акціонером банку "Надра" і веде переговори з своїми російськими партнерами про інвестиції до цієї установи.

Тимчасовий адміністратор банку "Надра" Валентина Жуковська повідомила, що рішення питання про входження нового інвестора в банк очікується протягом найближчих трьох тижнів.

Читайте також:

Фірташ не буде єдиним власником банку "Надра"

Фірташ врятує банк "Надра" за гроші "Нафтогазу"

Банк "Надра" відсудив за борги 120 гектарів землі
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: