Уряд розподілить кіотські гроші вже у червні

Кошти у сумі 160 млн євро буде направлено на зниження викидів парникових газів і енергозбереження, повідомили у Держагентстві екологічних інвестицій.

Уряд України в червні затвердить порядок використання 160 млн євро, отриманих від продажу Японії вуглецевих одиниць (парникових квот), так званих "кіотських коштів". Про це повідомив перший заступник голови Державного агентства екологічних інвестицій України Іван Варга.

"Через 2-3 тижні Кабінет міністрів затвердить порядок використання коштів", - сказав він.

За словами Варги, кошти буде направлено на зниження викидів парникових газів і енергозбереження.

"Наразі агентство розглянуло близько 1 тис. проектів, із них 360 проектів було затверджено, ще 360 знаходяться на розгляді", - зазначив він.

Перший заступник голови Держекоінвестіцій підкреслив, що раніше кошти, отримані за рахунок продажу Україною парникових квот, практично не використовувалися.

Як повідомлялося, в лютому 2011 року завершилася реконструкція першого об'єкту за кошти, отримані від продажу Японії парникових квот, - Кримської республіканської установи "Клінічний госпіталь інвалідів і ветеранів війни". На цьому об'єкті були проведені роботи з утеплення й оздоблення фасаду, замінено вікна.

Раніше, у МВС оголосили про реалізацію проекту із заміни автопарку відомства за рахунок "кіотських коштів", отриманих від продажу Японії частини держквоти на викиди парникових газів. У рамках схеми "зелених" інвестицій планується замінити 2 000 патрульних машин марок ВАЗ та УАЗ на нові автомобілі Toyota Prius з бензиново-електричним двигуном Hybrid Synergy Drive.

Нагадаємо, Кіотський протокол був прийнятий у японському місті Киото 12 грудня 1997 року. В ньому визначено порядок і принципи спільного виконання зобов'язань зі скорочення парникових викидів шляхом укладення спеціальних угод між сторонами протоколу. Він набув чинності 16 лютого 2005 року. В рамках дії протоколу Україна продала Японії квоти на викид парникових газів обсягом 30 млн. одиниць встановленої кількості (AAU).

Відзначимо, що Генпрокуратура 20 грудня минулого року пред'явила екс-прем'єру Тимошенко звинувачення в тому, що вона на посаді глави уряду, "діючи умисно, з особистих інтересів", прийняла рішення про використання частини коштів, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття видатків держбюджету України, перш за все зобов'язань із виплати пенсій.

Читайте також:

Кіотські гроші пустять на автомобілі для МВС

Мінприроди відзвітувало, куди пішли "кіотські гроші"

Азаров запевнив, що Тимошенко витрачала кіотські гроші не на пенсії

Кабмін повернув до держскарбниці "кіотські гроші"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: