Уряд розповів, навіщо підвищує ціни на газ

Віце-прем'єр Клюєв заявив, що після збільшення вартості газу для населення обсяги субсидій для малозабезпечених виросли.

Без підвищення цін на газ Україна не зможе збільшити власний видобуток газу. Про це розповів в ефірі одного з українських телеканалів перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

При цьому він погодився, що населення отримує здебільшого газ, видобутий в Україні.

"Але ми маємо родовища на шельфі, на суші ділянки ... Треба цю галузь розвивати. Потрібно збільшити видобуток власного газу. Якщо ні - енергобезпека країни буде під питанням", - підкреслив чиновник.

"От і приводяться ці ціни у відповідність з ринковими. "Нафтогаз" буде виведений на видобуток рентабельний, і більше ціни підвищуватися, природно, не будуть. Будемо також здобувати газ-метан, сланцевий газ - збільшимо їхній видобуток", - розповів Клюєв.

"Тоді у нас буде більша стійкість, ми зможемо закрити своїм газом населення і підприємства ЖКГ. Ми ведемо політику по збільшенню видобутку газу", - зазначив він.

При цьому він підкреслив, що після збільшення вартості газу обсяги субсидій для малозабезпечених виросли. "Ми проводимо роз'яснювальну роботу. Більшість тих, хто отримував субсидію раніше, буде за газ платити ще менше. Хто не отримував субсидії, - багаті люди, - платитимуть більше. Ми спростили порядок видачі субсидій - менше довідок менше черг. Треба налагодити роботу, треба, щоб по-людськи ставилися до наших громадян", - запевнив він.

"Сподіваюся, що протягом 2011 року ми закінчимо процес виведення Пенсійного фонду та "Нафтогазу" в беззбитковий стан. У 2011 виведемо "Нафтогаз" на нульовий баланс, з 2012 року це вже буде прибуткова компанія. Сподіваюся, те саме буде і з ПФ", - відзначив перший віце-прем'єр.

Читайте також: 

Коаліція проти мораторію на підвищення цін на газ

Борги за газ в Україні перевищили 2,3 млрд гривень

Тимошенко скликає всіх на мітинг під Радою
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: